Piłkarze ręczni Pałacu o krok od drugiej ligi - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Piłkarze ręczni Pałacu o krok od drugiej ligi

W półfinale play-offów trzeciej ligi piłki ręcznej mężczyzn, prowadzona przez trenera Tomasza Ciapałę drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów pokonała w swojej hali 30-20 (19-7) MKS Ustroń. W sobotę o godz. 16, w finale rozgrywek, tarnowianie zagrają na wyjeździe z Atransem Szaflary.

Piłka do piłki ręcznej

Początkowe minuty niedzielnego meczu przebiegały pod znakiem wyrównanej gry i w 11 min 5-4 prowadzili goście. Trzy trafienia Kuby Kanarka plus dwie bramkowe akcje Macieja Pala i celny rzut Mateusza Śmieszka, spowodowały jednak, że w 19 min było już 10-5 dla Pałacu. Przy wyniku 13-7, tarnowianie zdobyli natomiast sześć bramek z rzędu (trzy z nich były dziełem Kacpra Golca), schodząc do szatni z dwunastobramkową przewagą.

Po sześciu minutach gry po przerwie wzrosła ona do szesnastu „oczek” (23-7). Był to efekt kolejnego trafienia Kuby Kanarka i trzech bramek Macieja Pala. Jeszcze w 48 min po rzucie Jakuba Wzorka na tablicy pojawił się rezultat 27-11. Kolejny fragment meczu należał do przyjezdnych, którzy w 53 min po trafieniu Marcina Białkowskiego zmniejszyli straty do jedenastu bramek (27-16). Końcówka przyniosła już grę bramka za bramkę i mecz zakończył się pewną wygraną „siódemki” trenera Tomasza Ciapały.

MKS Pałac Młodzieży: Szymon Bućko – Kuba Kanarek 11, Maciej Pal 8, Jakub Wzorek 6, Kacper Golec 4, Mateusz Śmieszek 1, Kacper Jeż, Igor Kawa, Jakub Kupiec, Mateusz Liszek, Jakub Maślanka, Piotr Tomaszowicz.

***

Jak już wspomnieliśmy, w finale trzecioligowych play-offów, tarnowianie zagrają w sobotę w Szaflarach z tamtejszym Atransem. Zespół ten zakończył fazę zasadniczą na pierwszym miejscu, podobnie jak Pałac odnosząc cztery zwycięstwa i doznając dwóch porażek. W półfinale play-offów, ekipa z Szaflar pokonała natomiast 36-26 UKS Czwórkę Libiąż. W bezpośrednich meczach Atransu z „siódemką” z Tarnowa padł remis. W pierwszej rundzie w Tarnowie, 31-24 wygrali „górale”, w rewanżu w Szaflarach 31-30 zwyciężył natomiast Pałac.

Przed meczem finałowym, w zespole z Szaflar trudno mówić o jakimś wyraźnie wybijającym się strzelcu. Pierwsze miejsce w klasyfikacji snajperów zajmuje bowiem 27-letni rozgrywający Mikołaj Wójcik – 29 bramek., wyprzedzając 26-letniego skrzydłowego Bartłomieja Kalatę i 31-letniego Adriana Najucha – po 28 goli, 24-letmiego obrotowego Michała Skwarę – 26 trafień oraz 29-letniego rozgrywającego Andrzeja Adamczyka i 21-letniego skrzydłowego Jacka Paniaka – po 25 celnych rzutów.