Piłkarki Tarnovii w 1/8 finału Pucharu Polski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Piłkarki Tarnovii w 1/8 finału Pucharu Polski

W rozegranym w sobotę spotkaniu Pucharu Polski piłkarki Tarnovii pokonały na wyjeździe 5-3 (2-1) AP Kotwicę Kołobrzeg, zapewniając sobie tym samym awans do 1/8 finału tych rozgrywek.

Wynik sobotniego pojedynku otworzyła w 13 min Gabriela Krawczyk. Dziesięć minut później do remisu doprowadziła wprawdzie Kinga Kosakowska, ale na przerwę oba zespoły zeszły przy jednobramkowym prowadzeniu podopiecznych trenera Michała Jarząba. W 42 min drugą bramkę dla naszego zespołu zdobyła bowiem Justyna Kapustka.

Po dziesięciu minutach gry w drugiej połowie było 1-3, a na listę strzelczyń wpisała się Gabriela Gębica. Podobnie jak w pierwszej połowie, gospodynie znów potrzebowały tylko dziesięciu minut do zdobycia kontaktowej bramki, w 65 min strzeliła ją Kinga Kosakowska. Na kwadrans przed końcem prowadzenie tarnowianek podwyższyła Gabriela Krawczyk. W odpowiedzi, w 80 min hat-trick skompletowała Kinga Kosakowska, w 84 min wygraną Tarnovii przypieczętowała jednak, przebywająca na boisku niewiele ponad dziesięć minut, Gabriela Łucek.

Mecze 1/8 finału rozegrane zostaną podczas najbliższego weekendu 30 listopada – 1 grudnia. Oprócz tarnowianek do czołowej szesnastki pucharowych rozgrywek awansowało jedenaście drużyn z ekstraklasy, trzy ekipy pierwszoligowe oraz grający w drugiej lidze UKS Bielawianka Bielawa.