Pierwszy w tym roku domowy mecz siatkarek Grupy Azoty PWSZ

Pierwszoligowe siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów po raz pierwszy w tym roku zaprezentują się przed tarnowską publicznością. W meczu dziewiętnastej kolejki, tarnowianki w sobotę o godz. 18 zagrają w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Uni Opole.

Ekipa z Opola zajmuje aktualnie szóste miejsce w tabeli, mając o osiem punktów mniej od klasyfikowanych na trzeciej pozycji podopiecznych trenera Michała Betlei. Ta duża różnica punktowa jest jednak nieco myląca, opolanki mają bowiem w dorobku trzynaście zwycięstw i pięć porażek, czyli wygrały tylko jeden mecz mniej od naszego zespołu. Dystans pomiędzy oboma zespołami wziął się z faktu, że siatkarki z Opola aż osiem spotkań wygrały po tie-breakach. Są zresztą w tym względzie wybitnymi specjalistkami, na swoją korzyść rozstrzygnęły bowiem wszystkie pojedynki, w których przyszło im rozegrać pięć setów.

W pierwszym tegorocznym meczu, Uni Opole tydzień temu przegrało na swoim boisku 1-3 z Eneą Energetykiem Poznań. Przegrana ta oznaczała dla opolanek koniec imponującej serii jedenastu kolejnych wygranych. Poprzedniej porażki doznały bowiem 28 października ubiegłego roku, ulegając u siebie 1-3 (23-25, 15-25, 25-19, 21-25) … Grupie Azoty PWSZ.

Siatkarki z Opola bardzo dobrze spisują się w tym sezonie na wyjazdach, w dziewięciu spotkaniach rozegranych poza Opolem doznały tylko dwóch porażek. W pierwszej kolejce przegrały 0-3 z MKS Dąbrowa Górnicza, w piątej kolejce w takich samych rozmiarach uległy natomiast Enei Energetykowi Poznań. W pozostałych meczach wyjazdowych, ekipa z Opola zwyciężyła 3-0 WTS KDBS Bank Włocławek, wygrała po 3-1 z UKS Szóstka Mielec i 7R Solna Wieliczka oraz pokonała w pięciu setach Wisłę Warszawa, Jokera Mekro Energoremont Świecie, Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass i SMS PZPS Szczyrk.

Na zakończenie przypomnieć wypada, że siatkarki Grupy Azoty PWSZ cztery ostatnie spotkania wygrały 3-0, a w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej wygrały już siedemnaście kolejnych setów.

(sm)