Pierwsza porażka mistrzów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pierwsza porażka mistrzów

W trzeciej rundzie Tarnowskiej Ligi Koszykówki BIG 3, pierwszej porażki doznała broniąca mistrzowskiego tytułu ekipa Hetman Killer’s, przegrywając ze Zdrowym Projektem. W innym sobotnim meczu, Silni i Wysportowani po niezwykle zaciętej rywalizacji pokonali Damar Ciastka.

W otwierającym sobotnie zmagania w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościach, pojedynku Damar Ciastka – Silni i Wysportowani, przez cały mecz trwała wyrównana walka. Do przerwy o jeden punkt lepsi okazali się koszykarze pierwszej z tych drużyn. Minimalną przewagę Damar Ciastka utrzymał do samego niemal końca meczu, jeszcze na 15 sekund przed końcem prowadził bowiem różnicą jednego punktu. Ostatnia akcja zakończyła się jednak stratą i dalekim podaniem do Marka Gaconia. Zawodnik Silnych i Wysportowanych został sfaulowany i nie pomylił się wykonując po czasie rzut wolny. Trafienie za dwa punkty przechyliło szalę zwycięstwa na korzyść jego drużyny. Pokonanym nie pomogła dobra skuteczność Daniela Legiecia i Błażeja Żmudy, którzy łącznie zdobyli 61 pkt.

Pojedynek pomiędzy Hetman Killer’s a Zdrowym Projektem od początku przebiegał pod dyktando koszykarzy tej drugiej drużyny. Dzięki rzutom za trzy punkty szybko wypracowali sobie oni ponad dziesięciopunktową przewagę, a do przerwy prowadzili różnicą dwudziestu jeden „oczek”. W drugiej połowie mecz był zdecydowanie bardziej wyrównany. Ekipie lidera udało się nawet odrobić część strat, o dogonieniu dobrze dysponowanego rywala nie mogło jednak być mowy.

Trzeci zaplanowany na sobotę mecz: Sharks – Pro Beauty został przełożony na inny termin.

Wyniki

Damar Ciastka – Silni i Wysportowani 80-81 (40-39)

Damar Ciastka: Daniel Legieć 31 (3x3), Błażej Żmuda 30 (6x3), Maciej Czosnyka 9, Jakub Gurbisz 8, Artur Sobczyk 2

Silni i Wysportowani: Marek Gacoń 30 (2x3), Daniel Olesik 20, Paweł Trześniowski 17 (3x3), Rafał Krukar 12, Marcin Ślęzak 2

MVP meczu: Marek Gacoń (Silni i Wysportowani)

Hetman Killer’s – Zdrowy Projekt 92-107 (38-59)

Hetman Killer’s: Tomasz Gębarowski 31 (3x3), Błażej Niepsuj 21 (3x3), Maciej Baran 19, Tomasz Niskowski 19, Grzegorz Komendacki 2

Zdrowy Projekt: Mateusz Piska 46 (10x3), Paweł Pabian 32 (2x3), Daniel Stawarski 29 (4x3)

MVP meczu: Mateusz Piska (Zdrowy Projekt)

Kolejność po trzech rundach: 1. Hetman Killer’s – 5 pkt. (+16), 2. Silni i Wysportowani – 5 pkt. (+13), 3. Zdrowy Projekt – 5 pkt. (-2), 4. Damar Ciastka – 4 pkt., 5. Pro Beauty – 3 pkt., 6. Sharks – 2pkt.