Piątoligowe derby dla Metalu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Piątoligowe derby dla Metalu

Ze zmiennym szczęściem grały podczas ostatniego weekendu nasze zespoły występujące w seniorskich ligach piłki nożnej. Derbowy pojedynek w piątej lidze zakończył się wygraną Metalu Tarnów, po komplet punktów sięgnęła także Iskra Tarnów. Z porażkami pogodzić musiały się natomiast obie drużyny Unii Tarnów oraz Tarnovia.

Mecz piątej ligi piłki nożnej: Tarnovia - Metal Tarnów

Rewanżowa runda spotkań w czwartej grupie trzeciej ligi przekroczyła już półmetek. Podczas weekendu rywalizujące w niej zespoły rozegrały dwudziestą szóstą kolejkę. Nie była ona udana dla piłkarzy Unii Tarnów, którzy w wyjazdowym meczu przegrali 1-2 (0-0) z Wisłoką Dębica. W pierwszej połowie nie padła żadna bramka, po sześciu minutach gry po przerwie było natomiast już 1-1. W 49 min wynik otworzył Jakub Gut, finalizując podanie Oliwiera Soprycha. Dwie minuty później Michał Bogacz strzałem głową doprowadził jednak do remisu. Decydująca bramka padła również po strzale głową. Zdobył ją w 75 min Tomasz Bała. Po tej porażce „Jaskółki” nadal zajmują dziewiąte miejsce w tabeli.

W rozegranym na boisku przy ul. Bandrowskiego derbowym pojedynku o punkty w piątej lidze, Metal Tarnów pokonał 5-2 (0-1) Tarnovię, biorąc tym samym rewanż za jesienną porażkę 1-5 na swoim boisku. Jedyna do przerwy bramka padła w 33 min po rzucie karnym wykorzystanym przez Krzysztofa Kucharczyka. Po zmianie stron, Metal szybko trzykrotnie pokonał bramkarza Tarnovii, po strzałach Damiana Wolańskiego (51 min), Kamila Kuty (54 min) i Igora Dubasa (58 min), wychodząc na prowadzenie 3-1. W ostatnim kwadransie kolejne dwie bramki zdobył Damian Wolański (76 i 85 min), a wynik ustalił w doliczonym czasie gry (90+3 min) Krzysztof Kucharzyk, egzekwując drugą tego dnia „jedenastkę”. Metal zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli, a Tarnovia jest ósma.

Przykrą niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze Unii II Tarnów. Grając na boisku w Zbylitowskiej Górze przegrali oni 2-3 (1-0) z LKS Szaflary, przy czym dla zespołu z Podhala była to pierwsza w tym sezonie wygrana na wyjeździe. W końcówce pierwszej połowy (41 min) gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Filip Gala. Po zmianie stron hat-trick zaliczył jednak Krzysztof Wojtanek (47, 53 i 69 min), a bramka zdobyta w 82 min przez Huberta Włodka zmniejszyła jedynie rozmiary przegranej gospodarzy. Po tej porażce rezerwy Unii nadal klasyfikowane są na czternastej pozycji.

Wynik 3-2 dla gości padł również w meczu klasy „A”, w którym Iskra Tarnów zagrała w Ciężkowicach z tamtejszą Ciężkowianką. Gospodarze objęli w 14 min prowadzenie po strzale Szymona Szczepanika, siedem minut później do remisu doprowadził jednak Bartłomiej Jarmuła. W 73 min drugą bramkę dla Iskry zdobył Daniel Kanarek. W odpowiedzi na trafienie z 85 min Arkadiusza Włudyki, w doliczonym czasie gry (90+3) min, na listę strzelców wpisał się natomiast kapitan Iskry, Miłosz Mosio. Po osiemnastu kolejkach, Iskra zajmuje w tabeli szóste miejsce.