Piąta z rzędu wygrana juniorów MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Piąta z rzędu wygrana juniorów MUKS 1811 Unii

Cztery zwycięstwa i pięć porażek to bilans ostatnich występów młodzieżowych drużyn koszykówki z naszego miasta. Najefektowniejszą wygraną zanotowali wprawdzie juniorzy MUKS 1811 Unii, ale więcej powodów do radości mieli kibice koszykarek MKS Pałac Młodzieży Tarnów, które rozstrzygnęły na swoją korzyść trzy z pięciu ligowych pojedynków.

Piąte z rzędu zwycięstwo w lidze juniorów odniosła trenowana przez Michała Skowrona ekipa MUKS 1811 Unii Tarnów. W spotkaniu rozegranym w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach, gospodarze nie dali szans ekipie MKK MDK Kielce, która przyjechała do Tarnowa w pięcioosobowym zaledwie składzie. Już po pierwszej kwarcie tarnowianie prowadzili różnicą dwunastu punktów. Kolejne dwie „ćwiartki” zakończyły się bardzo podobnym wynikiem. Do przerwy MUKS 1811 Unia wygrywał 53-28, a po trzydziestu minutach na tablicy widniał wynik 80-41. W ostatniej części meczu podopieczni trenera Michała Skowrona zdobyli aż 41 punktów, zwyciężając w końcowym rozrachunku 121-62 (26-14, 27-14, 27-13, 41-21).

MUKS 1811 Unia: Mateusz Pochroń 24, Adrian Boduch 22, Michał Moskal 17, Andrzej Schabowski 16, Mikołaj Ciesielski 15, Kacper Maniawski 10, Michał Walnik 8, Dominik Machala 4, Jakub Więckowski 4, Igor Tomasiewicz 1.

W lidze kadetek „A” drugiej porażki doznała trenowana przez Jacka Falkowskiego drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W wyjazdowym pojedynku zmierzyła się ona z MOSiR-em Bochnia. W każdej z dwóch pierwszych kwart bochnianki zdobyły o sześć punktów więcej od Pałacu i do przerwy prowadziły 38-26. Po trzeciej odsłonie, zakończonej rezultatem remisowym, w końcowych dziesięciu minutach znów skuteczniejsze były zawodniczki z Bochni i mecz zakończył się ich zwycięstwem 65-49 (20-14, 18-12, 16-16, 11-7).

MKS PM: Katarzyna Śmiertka 16, Gabriela Wajda 11, Barbara Śmiertka 10, Gabriela Ramian 6, Emilia Bartoszek 4, Aleksandra Kopacz 2, Ada Klaper 0, Karolina Korcyl 0, Emilia Więcek 0, Kaja Woźniak 0.

Z drugą w tym sezonie porażką pogodzić musiała się ekipa kadetów „A” MUKS 1811 Unii Tarnów, której szkoleniowcem jest Łukasz Stawarz. W rozegranym w Krakowie meczu „na szczycie” nasz zespół przegrał z tamtejszą Koroną Oknoplast. Początkowe dziesięć minut zakończyło się dwupunktową wygraną zespołu z Tarnowa. W drugiej kwarcie rywale z nawiązką odrobili jednak te straty i na przerwę oba zespoły zeszły przy wyniku 44-36 dla Korony Oknoplast. W drugiej połowie historia powtórzyła się. Po wyrównanej trzeciej „ćwiartce”, w ostatniej znów przeważali krakowianie i spotkanie zakończyło się porażką naszej drużyny 68-87 (25-23, 11-21, 19-19, 13-24).

MUKS 1811 Unia: Mikołaj Wróbel 19, Mikołaj Banach 16, Adrian Szumlański 11, Igor Michalski 6, Jakub Więckowski 6, Sebastian Szabaciuk 5, Mikołaj Liszka 3, Sebastian Dynda 2, Mateusz Baziak 0, Wojciech Gancarz 0, Jędrzej Łuszcz 0.

Po drugi komplet punktów sięgnęła prowadzona przez Deborę Sajdak drużyna MKS Pałac Młodzieży występująca w lidze kadetek „B”. O wygranej tarnowianek w wyjazdowym spotkaniu z UKS Basket Dąbrówka zadecydowała pierwsza połowa, po której nasz zespół prowadził 45-30. Po zmianie stron, obie kwarty zakończyły się bowiem remisowo i tym samym Pałac wygrał 82-67 (19-13, 26-17, 17-17, 20-20).

MKS PM: Karolina Korcyl 27, Sylwia Słowik 13, Gabriela Wajda 13, Ada Klaper 8, Maja Buś 6, Inga Hebda 6, Laura Ziaja 5, Natalia Turek 4, Maya Florek 0, Julia Zięba 0.

Z wygranej cieszyć mógł się także zespół młodziczek Pałacu. W konfrontacji zespołów, które we wcześniejszych meczach nie poznały smaku zwycięstwa, ekipa trenera Mariusza Siedlika pokonała w Bochni drugą drużynę tamtejszego MOSiR-u. O sukcesie tarnowianek zadecydowała pierwsza kwarta, wygrana przez nasz zespół różnicą dziewiętnastu punktów. W kolejnych odsłonach bochnianki systematycznie zmniejszały dzielący oba zespoły dystans, nie udało im się jednak odrobić wszystkich strat i mecz zakończył się wygraną MKS Pałac Młodzieży 71-64 (23-4, 10-14, 20-22, 18-24).

MKS PM: Emilia Wawrzon 27, Julia Zięba 17, Natalia Turek 10, Maja Buś 9, Maya Florek 4, Nikola Łazarz 2, Roksana Rojek 2, Magdalena Motyka 0, Aleksandra Podobińska 0, Zuzanna Worwa 0.

Gorzej powiodło się występującej w klasie młodzików ekipie MUKS 1811 Unii Tarnów, która na własnym boisku uległa AZS UJK Kielce. W pierwszej kwarcie zespół trenera Dominika Niemczury zdobył blisko dwa razy mniej punktów od przyjezdnych. Wyższość kielczan widoczna była także w drugiej kwarcie, po której AZS UJK prowadził już 55-26. W trzeciej kwarcie, nieznacznie skuteczniejsi byli gospodarze, ostatnią znów zwycięsko zakończyli kielczanie, wygrywając w całym meczu 109-78 (27-14, 28-12, 22-26, 32-26).

MUKS 1811 Unia: Mateusz Baziak 27, Wojciech Gancarz 13, Daniel Sikora 13, Kacper Maziarz 10, Adam Nowakowski 5, Filip Kawa 2, Aleksander Krukar 2, Szymon Kubaka 2, Krzysztof Rachwał 2, Adam Wódka 2, Nikodem Badełek 0, Mikołaj Ochwat 0.

Ze zmiennym szczęściem grała w ostatnich dniach, trenowana przez Deborę Sajdak, ekipa dziewcząt MKS Pałac Młodzieży. W zaległym meczu drugiej kolejki młode tarnowianki zmierzyły się u siebie z pierwszym zespołem bocheńskiego MOSiR-u. W trzech pierwszych kwartach wyższość przyjezdnych nie podlegała dyskusji – zwłaszcza w trzeciej – i po trzydziestu minutach bochnianki wygrywały 78-19. W ostatniej części meczu tarnowianki tylko nieznacznie zmniejszyły straty, przegrywając w końcowym rozrachunku 42-95 (7-27, 12-25, 0-26, 23-17).

W wyjazdowym spotkaniu czwartej kolejki, koszykarki Pałacu zagrały z UKS Basket Dąbrówka. O losach spotkania w dużej mierze zadecydowała już pierwsza kwarta zakończona siedemnastopunktowym zwycięstwem zespołu z Tarnowa. W drugiej odsłonie gospodynie nawiązały wyrównaną walkę. Po zmianie stron znów lepiej prezentowały się jednak tarnowianki, zwyciężając ostatecznie 94-68 (26-9, 22-23, 23-18, 23-18)

MKS PM: Emilia Wawrzon 19 i 31, Lena Kardaś 7 i 1, Nadia Słowik 6 i 8, Nikola Łazarz 4 i -, Vanessa Moszko 2 i 14, Maria Sobecka 2 i -, Weronika Mazurowska 1 i 4, Zuzanna Tadel 1 i -, Iga Chodorowska 0 i 6, Magdalena Motyka 0 i 4, Zofia Chrupek 0 i 1, Nadia Stepek 0 i -, Amelia Cieślikowska – i 10, Gabriela Golec – i 8, Tatiana Stepek – i 7.

Czwartej porażki w czwartym meczu klasy chłopców doznali najmłodsi koszykarze MUKS 1811 Unii, których trenerem jest Jarosław Mosio. Wyjazdowy pojedynek z UKS Kadet Oświęcim od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy na przerwę zeszli przy prowadzeniu 53-6. W drugiej połowie tarnowianie zagrali nieco skuteczniej, ale ekipa z Oświęcimia ponownie przekroczyła granicę stu zdobytych punktów, zwyciężając ostatecznie 104-22 (34-4, 19-2, 33-8, 18-8).

MUKS 1811 Unia: Szymon Hajdo 10, Stanisław Boduch 4, Patryk Bartkowski 2, Jan Boduch 2, Wojciech Foltak 2, Szymon Piórkowski 2, Oskar Brzeziński 0, Piotr Dura 0, Michał Gorczowski 0, Tomasz Kras 0, Michał Mazur 0, Oliwier Olesik 0.