Pewny awans juniorów młodszych Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewny awans juniorów młodszych Pałacu

Z kompletem wygranych wrócili młodzi piłkarze ręczni MKS Pałac Młodzieży Tarnów z Białej Podlaskiej, gdzie podczas weekendu rozegrany został jeden z ośmiu turniejów 1/16 finału Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Tym samym gracze Pałacu sprawili miły prezent swojemu trenerowi Szczepanowi Greczyńskiemu, obchodzącemu w niedzielę 41. urodziny.

Juniorzy młodsi MKS Pałac Młodzieży Tarnów

W inauguracyjnym spotkaniu tarnowianie zmierzyli się z UPKR Agrykola Warszawa. Pierwsze minuty przyniosły grę bramka za bramkę i w 9 min było 6-5 dla „siódemki” ze stolicy. Trzy bramki Konrada Wątroby oraz trafienie Jakuba Kociuby, spowodowały jednak, że w 15 min notowano wynik 9-6 dla Pałacu. Kolejne dwa celne rzuty Konrada Wątroby powiększyły przewagę naszego zespołu do czterech trafień (12-8 w 18 min), a w 20 min po dwóch bramkowych akcjach Klaudiusza Kasprzyka było 14-9. Pięciobramkowa przewaga MKS PM utrzymywała się jeszcze w 24 min (16-11), ale na początku 29 min na tablicy pojawił się wynik 16-16. Kolejne dwie bramki – dziewiąta i dziesiąta – Konrada Wątroby, pozwoliły jednak tarnowianom na zejście do szatni z dwubramkową przewagą.

Po zmianie stron pierwszą bramkę zdobyli warszawianie, ale w 33 min po akcji Jakuba Kociuby było 21-17. Między 36 a 39 minutą tarnowianie znów rzucili trzy bramki nie tracąc żadnej i po golu Klaudiusza Kasprzyka wygrywali 26-20. W 47 min rywale zbliżyli się na dystans czterech „oczek” (29-25), cztery minuty później Sebastian Kula doprowadził jednak do stanu 33-25. Na sześć minut przed końcem „siódemka” trenera Szczepana Greczyńskiego wygrywała 34-28, w końcówce zdecydowanie przeważała jednak na boisku, zwyciężając 39-29 (18-16).

Drugim rywalem Pałacu była „siódemka” MDK Bartoszyce. Początek meczu należał do ekipy z województwa warmińskiego-mazurskiego, która w 5 min prowadziła 4-2. Tarnowianie na pierwsze prowadzenie wyszli dopiero w 10 min, gdy po czwartym trafieniu Konrada Wątroby, notowano rezultat 7-6 dla Pałacu. Cztery minuty później Jakub Kociuba powiększył przewagę naszego zespołu do dwóch bramek (9-7), ale w 17 min ekipa trenera Szczepana Greczyńskiego przegrywała 9-10. Kolejne minuty przyniosły wyrównaną walkę i w 25 min było 14-14. Ostatni fragment pierwszej połowy należał jednak do „siódemki” MKS PM, która na przerwę zeszła z czterobramkową przewagą.

Na początku drugiej połowy, po akcjach Korneliusza Małka i Konrada Wątroby, wzrosła ona do sześciu „oczek” (21-15 w 33 min). W 39 min Jakub Tokarz doprowadził jednak z rzutu karnego do remisu 21-21, a trzy minuty później po akcji Jakuba Łuczkowskiego zespół z Bartoszyc wygrywał 23-22. Tarnowianie szybko odzyskali prowadzenie (25-23 w 46 min po rzucie Konrada Wątroby), a w 53 min po dwóch z rzędu trafieniach Jakuba Kociuby wygrywali 30-25. W 59 min po kolejnej akcji tego zawodnika było nawet 33-27, ostatecznie Pałac wygrał 33-30 (19-15).

Po tych dwóch zwycięstwach, Pałac zapewnił sobie nie tylko awans do dalszej fazy rozgrywek, ale i prawo organizacji w Tarnowie turnieju 1/8 finału. W kończącym zawody meczu z UKS Olimpia Biała Podlaska, mimo że trener Szczepan Greczyński w szerszym zakresie dał szansę gry zmiennikom, tarnowianie nie zastosowali jednak wobec gospodarzy taryfy ulgowej. W 12 min nasz zespół prowadził 6-5, trzy minuty później po trafieniach duetu Jakub Kociuba – Konrad Wątroba, przewaga Pałacu wzrosła do czterech bramek (9-5). Gospodarze szybko zmniejszyli wprawdzie straty do jednego „oczka” (8-9 w 17 min), fragment meczu między 22 a 28 minutą przegrali jednak 0-5 i na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, MKS Pałac Młodzieży wygrywał już 17-10.

W 33 min po rzucie Dominika Jaca było 12-20, a cztery minuty później Konrad Wątroba powiększył prowadzenie naszej drużyny do dziewięciu bramek (24-15). W 47 min Olimpia zmniejszyła straty do pięciu trafień (22-27), w kolejnych minutach utrzymywała się jednak bezpieczna przewaga „siódemki” trenera Szczepana Greczyńskiego. W 57 min po akcji Marcina Gorzkowicza (zawodnik ten, podobnie jak jego bliźniaczy brat Szymon, trafił do Pałacu na zasadzie użyczenia szkoleniowego z UKS Wiertmet Libusza) Pałac wygrywał 35-26. W samej końcówce miejscowi zmniejszyli nieco dzielący oba zespoły dystans, przegrywając 31-35 (12-18).

„Królem” strzelców turnieju w Białej Podlaskiej został Konrad Wątroba, zdobywając 31 bramek. Turniej 1/8 finału Mistrzostw Polski z udziałem MKS Pałac Młodzieży Tarnów rozegrany zostanie w dniach 14-16 maja w hali Szkoły Podstawowej nr 23 w Tarnowie. Rywalem Pałacu będą w nim zespoły: Wybrzeża Gdańsk, Gwardii Opole oraz MKS Ustroń.

MKS Pałac Młodzieży: Szymon Gorzkowicz, Michał Zarzycki - Konrad Wątroba 31, Jakub Kociuba 27, Korneliusz Małek 20, Klaudiusz Kasprzyk 13, Sebastian Kula 7, Kacper Bień 2, Marcin Gorzkowicz 2, Dominik Jac 2, Maciej Gwóźdź 1, Łukasz Mądel 1, Michał Mucha 1, Maksymilian Bieś, Radosław Musiał, Maciej Woliński.