Pewne zwycięstwo na koniec rundy zasadniczej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewne zwycięstwo na koniec rundy zasadniczej

W ostatnim meczu rundy zasadniczej, koszykarki MKS Pałac Młodzieży „Be ComplEat” Tarnów zmierzyły się w hali przy ul. Gumniskiej z MLKS-MOS Rzeszów. Po dwóch kolejnych porażkach, tarnowianki wygrały 89-55 (22-20, 24-11, 26-7, 17-17), zapewniając sobie drugie miejsce w końcowej tabeli rundy zasadniczej.

Pierwsza kwarta miała bardzo wyrównany przebieg. Rozpoczęła się od rzutu wolnego Natalii Stropek, w 2 min po pięciu punktach Kingi Wilk było jednak 5-4 dla gospodyń. W kolejnych minutach tej odsłony rzeszowianki jeszcze trzykrotnie obejmowały prowadzenie, ale w 10 min po akcji Julii Świętochowskiej przegrywały 18-22. W końcówce pierwszej kwarty dwa rzuty wolne wykorzystała jeszcze Sabina Stygar i po dziesięciu minutach MKS PM „Be ComplEat” prowadził różnicą dwóch „oczek”.

Pierwsze trzy minuty drugiej kwarty, ekipa trenera Pawła Michalika wygrała 9-0 i po „trójce” Julii Świętochowskiej wygrywała 31-22. Kolejne fragmenty spotkania również należały do tarnowianek i na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy, Michalina Gołębiowska doprowadziła do wyniku 38-22 dla Pałacu. Końcówka pierwszej części meczu przebiegała już pod znakiem gry kosz za kosz i do szatni oba zespoły zeszły przy prowadzeniu tarnowianek 46-31.

Podobnie, jak miało to miejsce w drugiej kwarcie, także początek trzeciej „ćwiartki” należał zdecydowanie do naszego zespołu. W 25 min po kolejnej w tej odsłonie akcji Aliny Kłosowicz (był to już dziewiąty punkt zdobyty po zmianie stron przez kapitan Pałacu), na tablicy pojawił się wynik 60-31. W 28 min przewaga tarnowianek zmalała wprawdzie do dwudziestu trzech punktów (61-38), ale ostatnie dwie minuty trzeciej kwarty gospodynie wygrały 11-0 i po akcji 2+1 Julii Świętochowskiej prowadziły po trzydziestu minutach 72-38.

Po dwóch minutach gry w ostatniej części spotkania, podopieczne trenera Pawła Michalika wygrywały 76-40. Kolejne osiem punktów zdobyły wprawdzie rywalki (76-48 w 33 min), ale w 37 min przewaga tarnowianek znów wzrosła do trzydziestu sześciu „oczek” (84-48) i ponad trzydziestopunktowe prowadzenie utrzymały koszykarki MKS Pałac Młodzieży „Be ComplEat” do końca spotkania.

MKS PM „Be ComplEat”: Alina Kłosowicz 20, Kinga Wilk 15 (1x3), Julia Świętochowska 12 (1x3), Klaudia Stachura 9, Debora Sajdak 8, Michalina Gołębiowska 6, Karolina Laszota 6, Oliwia Węglarz 6, Natalia Malaga 5 (1x3), Dagmara Sutkowska 2, Julia Węglarz 0.