Pewna wygrana koszykarzy MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewna wygrana koszykarzy MUKS 1811 Unii

Drugie zwycięstwo w drugim ligowym meczu odnieśli trzecioligowi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. W pierwszym w tym sezonie spotkaniu wyjazdowym, zespół trenera Krzysztofa Wawrzonka i jego grającego asystent Dominika Niemczury, pokonał 84-64 (16-18, 22-8, 31-14, 15-24) Klub Koszykarski Uniwersytet Rolniczy Kraków.

Pierwsza kwarta niedzielnego pojedynku absolutnie nie wskazywała na wygraną tarnowian, a już na pewno nie na tak wysokie zwycięstwo gości. Pierwsze sześć punktów w tym spotkaniu zdobyli gospodarze. Potem gra wyrównała się, ale po dziesięciu minutach krakowianie prowadzili różnicą dwóch „oczek”.

Zupełnie inny przebieg miały dwie kolejne części meczu. W drugiej kwarcie koszykarze z Tarnowa z nawiązką odrobili straty z pierwszej odsłony i do przerwy prowadzili już 38-26. Jeszcze wyraźniejsza była przewaga gości w trzeciej „ćwiartce”. Tarnowianie wygrali ją różnicą siedemnastu punktów, powiększając tym samym rozmiary swojego prowadzenia do blisko trzydziestu punktów (69-40).

W ostatniej kwarcie zawodnicy z Krakowa zdołali odrobić nieco strat, tym niemniej wygrana MUKS 1811 Unii Tarnów ani przez moment nie była zagrożona. Po dwóch meczach tarnowianie zajmują w tabeli pierwsze miejsce, lepszym bilansem „małych” punktów wyprzedzając, mające w dorobku również po dwa zwycięstwa, ekipy AGH Korony Kraków, UKS Regis Wieliczka i MKS Gorlice.

MUKS 1811 Unia Tarnów: Dawid Szewczyk 20, Mateusz Piska 15, Paweł Zaczkiewicz 13, Jacek Sulowski 12, Sebastian Bogusz 7, Michał Skowron 7, Mateusz Kozdroń 3, Andrzej Miczek 3, Patryk Jewuła 2, Błażej Niepsuj 2, Dawid Łazarz 0, Dominik Niemczura 0.