Niespodziewana porażka piłkarek Tarnovii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Niespodziewana porażka piłkarek Tarnovii

Przykrą niespodziankę sprawiły swoim kibicom piłkarki Tarnovii. W rozegranym wczoraj na stadionie przy ul. Bandrowskiego meczu pierwszej ligi, tarnowianki przegrały 0-3 (0-1) z Rysami Bukowina Tatrzańska.

Wynik meczu otworzyła w 33 min Brygida Solawa. Po dziesięciu minutach gry po przerwie było już 0-2, a na listę strzelców wpisała się mająca za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski, Klaudia Maciążka. Wygraną zespołu z Podhala przypieczętowała w ostatniej minucie Angelika Kulpa.

Dla tarnowianek była to pierwsza w historii ligowych potyczek porażka z „jedenastką” z Bukowiny Tatrzańskiej. Wcześniej Tarnovia i Rysy sześciokrotnie mierzyły się w spotkaniach o punkty i wszystkie te mecze – dwa w drugiej lidze, cztery w pierwszej - kończyły się wygranymi naszego zespołu. Przegrana we wczorajszym meczu zepchnęła Tarnovię na czwarte miejsce w tabeli.