Nadal bez punktów na wyjeździe - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Nadal bez punktów na wyjeździe

Piłkarzom ręcznym Grupy Azoty Tarnów nie udało się przerwać serii porażek w meczach wyjazdowych. We wczorajszym spotkaniu tarnowianie przegrali w Lubinie z tamtejszym Zagłębiem 26-28 (11-14). W drużynie gospodarzy najskuteczniejszym zawodnikiem był wychowanek MKS Pałac Młodzieży Tarnów, Kamil Drobiecki, zdobywając 7 bramek (w tym 5 z rzutów karnych).

Mecz rozpoczął się od celnego rzutu z 7 metrów Kamila Drobieckiego. W rewanżu rzut karny wykorzystał także Łukasz Kużdeba, a w 5 min bramkę zdobył Jakub Kowalik i Grupa Azoty prowadziła 2-1. Kolejny fragment przyniósł grę bramka za bramkę i w 8 min po kolejnym trafieniu najskuteczniejszego na boisku Jakuba Kowalika, tarnowianie prowadzili 4-3. W tym momencie w grze podopiecznych trenera Marcina Markuszewskiego nastąpił jednak przestój. „Miedziowi” zdobyli pięć bramek z rzędu i w 14 min po rzucie Romana Chychykalo prowadzili 8-4. Akcje Kamila Pedryca i Wojciecha Dadeja pozwoliły naszej „siódemce” na zmniejszenie strat do dwóch bramek (8-6 w 15 min). Między 19 a 24 minutą lubinianie rzucili jednak cztery bramki nie tracąc żadnej i po rzucie karnym Kamila Drobieckiego wygrywali 13-7. Na pięć minut przed końcem Zagłębie prowadziło 14-8. Dwie bramki Wojciecha Dadeja oraz trafienie Rennosuke Tokudy, pozwoliły jednak tarnowianom na zmniejszenie przed przerwą strat do trzech „oczek”.

W 32 min Patryk Małecki obronił rzut karny wykonywany przez Wojciecha Hajnosa, w odpowiedzi między słupki trafił Rennosuke Tokuda i było 14-12. W kolejnych minutach zawodnicy obu „siódemek” zdobywali bramki na przemian i w 36 min notowano rezultat 16-14. Przy tym wyniku rzutów karnych nie wykorzystali Kamil Drobiecki i Wojciech Dadej, chwilę później nie pomylił się natomiast rzucający z koła Kamil Pedryc i w 39 min na tablicy pojawił się wynik 16-15. Na początku 42 min dwuminutową karą ukarany został Krzysztof Pawlaczyk i w 43 min po rzucie Mateusza Wojdana szczypiorniści Grupy Azoty doprowadzili do remisu 17-17. Potem podopieczni trenera Marcina Markuszewskiego stracili jednak trzy bramki z rzędu i w 48 min po akcji doświadczonego obrotowego Michała Stankiewicza przegrywali 18-21. Trafienie Jakuba Kowalika dało jeszcze naszej drużynie nadzieje na wywiezienie z Lubina korzystnego rezultatu (23-21 w 53 min), ale na pięć minut przed końcem po dwóch trafieniach Romana Chychykalo tarnowianie przegrywali 21-25. W 58 min na tablicy pojawił się wynik 27-23, bramki Łukasza Kużdeby i Mateusza Wojdana, zmniejszyły jedynie rozmiary przegranej „siódemki” z Tarnowa.

Grupa Azoty: Patryk Małecki, Dawid Ciochoń, Grzegorz Barnaś – Jakub Kowalik 8, Wojciech Dadej 5, Łukasz Kużdeba 5, Mateusz Wojdan 3, Mindaugas Tarcijonas 2, Rennosuke Tokuda 2, Kamil Pedryc 1, Paulo Grozdek, Damian Misiewicz, Łukasz Nowak, Albert Sanek.