Na inaugurację wygrała tylko Unia - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Na inaugurację wygrała tylko Unia

Niezbyt udanie weszli w sezon piłkarze seniorskich drużyn z Tarnowa. W inauguracyjnej kolejce po komplet punktów sięgnęli tyko zawodnicy czwartoligowej Unii Tarnów, gromiąc na wyjeździe GKS Drwinia. Pozostałe trzy nasze drużyny rozpoczęły rozgrywki od porażek.

Pojedynek w Drwinii rozpoczął się w sposób wręcz wymarzony dla „Jaskółek”, już w 1 min wynik strzałem z rzutu karnego otworzył bowiem Artur Biały. Ten sam zawodnik w 27 min po raz drugi pokonał miejscowego bramkarza, a przed przerwą na listę strzelców wpisali się jeszcze Kamil Tyrka (35 min) oraz Szymon Adamski (42 min). W 48 min straty gospodarzy zmniejszył Roman Stepankov, wykorzystując drugą tego dnia „jedenastkę”. Ostatecznie ekipa trenera Daniela Bartkowskiego wygrała 5-1 (4-0), w 90 min kolejną bramkę dla Unii strzelił bowiem wprowadzony na boisko dwie minuty wcześniej 18-letni Maksymilian Starzyk.

W innym czwartoligowym meczu Tarnovia zagrała na własnym boisku z Barciczanką. Gospodarze przegrali 0-1 (0-0), jedyną bramkę tracąc w 84 min po uderzeniu z 16 metrów Marka Maślejaka.

Jedna bramka zadecydowała również o wyniku spotkania klasy „B”, w którym Błękitni 1947 Tarnów zmierzyli się na wyjeździe z Tarnowcem. Gospodarze wygrali 1-0 (0-0), zwycięskiego gola zdobywając w 89 min po strzale Łukasza Banaśkiewicza.

Druga nasza drużyna występująca w klasie „B”, Iskra Tarnów rozpoczęła sezon od wyjazdowej porażki 2-3 z Białą Lubaszowa. Bramki dla zespołu z Krzyża zdobyli Miłosz Mosio i Janusz Syrowy.