Młodziczki Pałacu zagrają w 1/16 finałów MP - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Młodziczki Pałacu zagrają w 1/16 finałów MP

W dwunastej kolejce małopolskiej ligi młodziczek w piłce ręcznej, prowadzona przez trenera Tomasza Śmieszka drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów pokonała u siebie SPR I Olkusz. Dzięki tej wygranej tarnowianki przypieczętowały awans do 1/16 finału Mistrzostw Polski.

Młodziczki (piłkarki ręczne) MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Początek niedzielnego meczu należał do przyjezdnych. W 5 min olkuszanki prowadziły 3-1, pięć minut później 5-2, a w 19 min po trafieniu Zuzanny Krupy na tablicy pojawił się wynik 4-9. W końcówce pierwszej połowy oba zespoły trafiały już na przemian i odsłona ta zakończyła się czterobramkową porażką Pałacu.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od dziewiątego już celnego strzału Zuzanny Pawłowskiej (w całym meczu zdobyła 14 bramek). Trafienia Oliwii Hołdy i Julii Wajdy oraz dwa rzuty karne wykorzystane przez Aleksandrę Czaplę, pozwoliły tarnowiankom na zmniejszenie strat do jednej zaledwie bramki (13-14 w 29 min). W 39 min olkuszanki prowadziły jednak 18-15. Po dwóch trafieniach Aleksandry Leśniak, do drugiego w tym meczu remisu – pierwszy notowano przy stanie 1-1 – doprowadziła w 43 min Oliwia Hołda, po której rzucie na tablicy pojawił się wynik 19-19. W odpowiedzi na trafienie Zuzanny Pawłowskiej, między słupki trafiły natomiast Julia Leśniak oraz Aleksandra Czapla i na pięć minut przed końcem Pałac po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie (21-20). W kolejnych minutach historia powtórzyła się i w 48 min po rzucie Aleksandry Leśniak było 23-21. Ostatnią bramkę zdobyły wprawdzie przyjezdne, ale mecz zakończył się wygraną Pałacu 23-22 (9-13).

MKS Pałac Młodzieży: Wiktoria Chrystyniak – Aleksandra Leśniak 7, Aleksandra Czapla 6, Oliwia Hołda 5, Julia Wajda 3, Julia Kasprzykowska 1, Julia Leśniak 1, Liliana Tai.