Młodzicy MUKS 1811 Unii poza półfinałem Mistrzostw Polski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Młodzicy MUKS 1811 Unii poza półfinałem Mistrzostw Polski

Koszykarzom MUKS 1811 Unii Tarnów nie udało się awansować do półfinałów Mistrzostw Polski młodzików. W ćwierćfinałowym turnieju rozegranym w hali przy ul. Gumniskiej podopieczni trenera Łukasza Stawarza zajęli trzecie miejsce.

Pierwszy mecz, w którym rywalem tarnowskiej drużyny było Stowarzyszenie HoopLife Lublin, od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy. W 5 min koszykarze MUKS 1811 Unii prowadzili wprawdzie tylko 9-6, po dziesięciu minutach było już jednak 25-7. W drugiej kwarcie przewaga tarnowian była równie zdecydowana i do przerwy było 52-16 dla zespołu trenera Łukasza Stawarza. Po trzydziestu minutach przewaga gospodarzy wzrosła do ponad czterdziestu punktów, po zakończeniu trzeciej kwarty na tablicy pojawił się rezultat 78-34. Końcowe dziesięć minut miało zdecydowanie najbardziej wyrównany charakter. Na niespełna dziewięćdziesiąt sekund przed końcem, po rzucie Wojciecha Gancarza było 92-42, ostatecznie mecz zakończył się wygraną MUKS 1811 Unii 92-46 (25-7, 27-9, 26-18, 14-12).

Drugim rywalem MUKS 1811 Unii Tarnów był Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra. Pierwsza kwarta przebiegała pod znakiem wyrównanej gry. W początkowych minutach nieznacznie lepsi byli przeciwnicy, ale w 7 min po „trójce” Filipa Robaka oraz punktach Jędrzeja Łuszcza i Mikołaja Wróbla, na tablicy pojawił się wynik 17-14 dla zespołu z Tarnowa. Na minutę przed końcem tej odsłony było jeszcze 20-20, po dziesięciu minutach czterema punktami prowadzili jednak gracze z Zielonej Góry. W 14 min tarnowianie przegrywali 24-34 i z dziesięciopunktową stratą zakończyli pierwszą połowę meczu (33-43). Na początku 22 min po akcji Igora Michalskiego było 39-45. Cztery minuty później rywale wygrywali jednak 56-43, a po trzydziestu minutach notowano wynik 64-52 dla Zastalu Fatto Deweloper. Ostatnia część meczu rozpoczęła się od trafienia Mikołaja Wróbla, ale w 36 min nasz zespół przegrywał 56-80. W końcówce zielonogórzanie powiększyli jeszcze dzielący oba zespoły dystans, zwyciężając 86-60 (24-20, 19-13, 21-19, 22-8).

Stawką kończącego rywalizację w tarnowskim turnieju pojedynku MUKS 1811 Unii z MKKS Rybnik było drugie miejsce w końcowej klasyfikacji i awans do dalszej fazy rozgrywek. W 4 min po trafieniu Igora Michalskiego, drużyna trenera Łukasza Stawarza prowadziła 8-6. Kolejne trzynaście punktów zdobyli jednak rybniczanie, stąd też w 8 min ekipa ze Śląska wygrywała 19-8. Po akcji Mikołaja Wróbla straty tarnowian zmalały do czterech „oczek” (19-15 w 9 min), pierwsza kwarta zakończyła się jednak trzynastopunktowym zwycięstwem rybniczan. W 13 min było 28-20 dla MKKS, a trzy minuty później rybniczanie wygrywali 35-24. Końcówkę pierwszej połowy wygrali jednak 9-1 i do przerwy prowadzili 44-25. Po zmianie stron także skuteczniejsi okazali się koszykarze z Rybnika. Po trzydziestu minutach wygrywali już 62-37, aby w końcowym rozrachunku zwyciężyć 80-46 (28-15, 16-10, 18-12, 18-9).

MUKS 1811 Unia: Mikołaj Wróbel 49, Mikołaj Banach 44, Igor Michalski 28, Mateusz Baziak 18, Przemysław Gołąb 18, Filip Robak 15, Bartosz Opioła 10, Wojciech Gancarz 6, Jakub Łuszcz 6, Jakub Pierzchała 2, Maksymilian Sereda 2, Jakub Kocan 0.

W pozostałych meczach: Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra – MKKS Rybnik 88-49, Stowarzyszenie HoopLife Lublin – MKKS Rybnik 49-88, Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra – Stowarzyszenie HoopLife Lublin 110-51.

Końcowa kolejność: 1. Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra – 6 pkt., 2. MKKS Rybnik – 5 pkt., 3. MUKS 1811 Unia Tarnów – 4 pkt., 4. Stowarzyszenie HoopLife Lublin – 3 pkt.

„Królem” strzelców został Marcin Kosiorowski z MKKS Rybnik – 73 pkt. Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych zespołach wybrani zostali natomiast: Rafał Szpakowski (Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra), Karol Rakszawa (MKKS Rybnik), Mikołaj Banach (MUKS 1811 Unia Tarnów) oraz Piotr Glonek (Stowarzyszenie HoopLife Lublin).