Młode „Jaskółki” ostatnie w Krośnie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Młode „Jaskółki” ostatnie w Krośnie

Niepowodzeniem zakończył się występ młodych żużlowców tarnowskiej Unii w pierwszej rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu. W turnieju w Krośnie tarnowianie zdobyli tylko 13 punktów, kończąc zawody na ostatniej pozycji.

Juniorzy Unii Tarnów

Turniej zakończył się wygraną reprezentantów Motoru Lublin, którzy zdobyli 40 punktów. Drugie miejsce zajęli gospodarze – 34 pkt., a na trzeciej pozycji sklasyfikowana została drużyna Texom Stali Rzeszów – 33 pkt.

Indywidualnie najlepsze wyniki osiągnęli Bartosz Bańbor z Motoru oraz reprezentujący barwy Orlen Cellfastu Wilków, wychowanek Unii, Piotr Świercz. Obaj zdobyli po 14 punktów. Obaj jedyne punkty stracili w bezpośrednich pojedynkach. W biegu czwartym triumfował Bartosz Bańbor przed Piotrem Świerczem, natomiast w wyścigu dwudziestym pierwszy linię mety minął Piotr Świercz, a drugi był Bartosz Bańbor. Dwucyfrowe wyniki osiągnęli także: Bartosz Jaworski z Motoru, Szymon Bańdur z Orlen Cellfast Wilków oraz Jakub Poczta i Wiktor Rafalski z Texom Stali.

Tarnowianie nie wygrali indywidualnie żadnego wyścigu, jedynie trzy razy osiągając metę na drugiej pozycji. Sebastian Madej i Piotr Wardzała nie zdołali przy tym pokonać żadnego z przeciwników.