Minimalna porażka w pierwszym barażu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Minimalna porażka w pierwszym barażu

Piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów mają już za sobą pierwszy barażowy mecz o awans do PGNiG Superligi. W spotkaniu rozegranym w sobotę w Wągrowcu, podopieczni trenera Ryszarda Tabora przegrali z miejscową Nielbą 25-26 (9-12). Pojedynek rewanżowy rozegrany zostanie w najbliższą sobotę o godz. 18 w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

Sobotnia konfrontacja rozpoczęła się bardzo dobrze dla naszej „siódemki”, która w 2 min po akcjach Marcina Wajdy i Jakuba Kowalika prowadziła 2-0. W kolejnych minutach oba zespoły zdobywały bramki na przemian i w 8 min po rzucie Łukasza Nowaka było 5-3 dla SPR PWSZ. Następny fragment meczu należał jednak zdecydowanie do Nielby. W 10 min Paweł Smoliński doprowadził do remisu 5-5, pięć minut później po kolejnej bramkowej akcji tego zawodnika gospodarze prowadzili natomiast 9-5. W 16 min na tablicy pojawił się wynik 10-6. Minutę później trzecią tego dnia bramkę zdobył Marcin Wajda, na kolejne trafienie czekać trzeba było jednak do 24 min, kiedy po rzucie Alberta Sanka zrobiło się 10-8. Po kolejnych dwóch minutach, tarnowianie mogli zmniejszyć straty do jednego trafienia, ale Kacper Lazarowicz nie wykorzystał rzutu karnego. W rewanżu dwukrotnie trafił Dariusz Widziński, a akcja Emiliana Jewuły zmniejszyła przewagą Nielby do trzech bramek (12-9).

Druga połowa rozpoczęła się od bramki zdobytej z linii siedmiu metrów przez Alberta Sanka, a w 35 min po rzucie Michała Chodary było 14-12. Kolejne dwie bramki rzucili jednak rywale, którzy w 36 min po akcji Patryka Skrzypczaka wygrywali 16-12. Trafienia Bartosza Niemca i Michała Chodary pozwoliły naszemu zespołowi na ponowne zmniejszenie strat do dwóch „oczek” (17-15 w 40 min), w 45 min po rzutach Jakuba Kowalika i Emiliana Jewuły było natomiast 18-17. Trzy minuty później Nielba doprowadziła do rezultatu 21-18, ale w 50 min po akcji Łukasza Nowaka na tablicy pojawił się wynik 21-20, a dwie minuty później dzięki dwóm rzutom Emiliana Jewuły było 22-22. Przy stanie 23-23, gospodarze rzucili dwie bramki z rzędu (przy jednobramkowym prowadzeniu Nielby rzutu karnego nie wykorzystał Albert Sanek), ale w odpowiedzi między słupki trafili Damian Misiewicz oraz Emilian Jewuła (25-25 w 58 min). W samej końcówce spotkania, gospodarze wykonywali rzut wolny, próba przechwytu piłki zakończyła się faulem Jakuba Kowalika (na dwie sekundy przed końcem meczu zobaczył czerwoną kartkę) i rzutem karnym wykorzystanym przez Pawła Smolińskiego.

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń – Emilian Jewuła 5, Jakub Kowalik 5, Łukasz Nowak 4, Marcin Wajda 3, Michał Chodara 2, Albert Sanek 2, Kacper Lazarowicz 1, Damian Misiewicz 1, Bartosz Niemiec 1, Kacper Pawłowski 1, Krzysztof Mogielnicki, Łukasz Szatko.