Koszykarze zagrają w Dąbrowie Górniczej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarze zagrają w Dąbrowie Górniczej

W drugiej kolejce spotkań o mistrzostwo grupy „C” drugiej ligi mężczyzn, koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzą się na wyjeździe z drugą drużyną MKS-u Dąbrowa Górnicza. Spotkanie to rozegrane zostanie w niedzielę o godz. 16.

Drużyna z Dąbrowy Górniczej w rundzie zasadniczej poprzedniego sezonu zajęła ostatnie czternaste miejsce, wygrywając tylko dwa lutowe pojedynki: domowy ze Startem Meble Dobrodzień (87-83) i wyjazdowy z Hensfortem Przemyśl (97-88). O wiele lepiej powiodło jej się w meczach o utrzymanie, w których zmierzyła się z lokalnym rywalem, Zagłębiem Sosnowiec. W pierwszym spotkaniu zespół z Dąbrowy Górniczej przegrał wprawdzie na wyjeździe 80-83, pozostałe dwa pojedynki rozstrzygnął jednak na swoją korzyść, zwyciężając 83-82 u siebie i 124-69 w Sosnowcu.

W rozegranym w grudniu ubiegłego roku w Tarnowie pierwszym spotkaniu pomiędzy MUKS 1811 Unią i MKS II do przerwy niespodziewanie 39-36 prowadzili goście, druga połowa należała już jednak do zespołu z Tarnowa, który zwyciężył 78-60 (21-22, 15-17, 20-11, 22-10). Rewanżowy pojedynek w Dąbrowie Górniczej nie dostarczył większych emocji. Co prawda, po dziesięciu minutach o jedno „oczko” lepsi byli gospodarze, ostatecznie spotkanie zakończyło się jednak pewną wygraną MUKS 1811 Unii 91-61 (27-28, 16-10, 23-13, 25-10).

Obecne rozgrywki koszykarze z Dąbrowy Górniczej rozpoczęli od wyjazdowego zwycięstwa 93-74 (18-19, 27-17, 30-20, 18-18) z Basket Hills Bielsko-Biała. Najskuteczniejszymi zawodnikami niedzielnego rywala MUKS 1811 Unii Tarnów byli w tym meczu: grający jako rozgrywający lub rzucający, 23-letni Patryk Wieczorek – 21 pkt., najstarszy w drużynie, 28-letni rzucający Paweł Jurczyński – 20 pkt., 16-letni środkowy Przemysław Paduch - 14 pkt. oraz kolejny zawodnik występujący na pozycji rozgrywającego lub rzucającego, 22-letni Dawid Boryka – 13 pkt.