Koszykarze z Gorlic zwyciężyli w Memoriale Michała Smętka - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarze z Gorlic zwyciężyli w Memoriale Michała Smętka

Złożona z czternastolatków drużyna MKS Gorlice triumfowała w rozegranym podczas weekendu w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach, XI Memoriale Michała Smętka w koszykówce młodzików (rocznik 2006 i młodsi). Gospodarze turnieju, ekipa MUKS 1811 Unii Tarnów, sklasyfikowani zostali na drugiej pozycji.

Trenowani przez Dominika Niemczurę tarnowianie w pierwszym meczu zagrali z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia, po dziesięciu minutach prowadzili bowiem różnicą ponad dwudziestu punktów. Druga kwarta również przebiegała pod dyktando zespołu MUKS 1811 Unii Tarnów, który do przerwy prowadził 43-20. Po zmianie stron gra była zdecydowanie bardziej wyrównana i mecz zakończył się wygraną naszej drużyny 90-49 (29-7, 24-13, 16-14, 21-15).

Drugim rywalem tarnowskich koszykarzy była ekipa Oknoplast Korony Kraków. Mecz ten miał zupełnie inny przebieg niż konfrontacja z ekipą z Dąbrowy Górniczej. Tym razem wyrównana była pierwszej połowa, po której ekipa trenera Dominika Niemczury wygrywała tylko 43-37. Po trzeciej kwarcie przewaga MUKS 1811 Unii wzrosła do dwudziestu jeden punktów (72-51), w końcowym rozrachunku tarnowianie zwyciężyli natomiast 94-67 (23-18, 20-19, 29-14, 22-13).

Na zakończenie, gospodarze memoriałowych zmagań zmierzyli się ze starszymi od siebie o rok zawodnikami MKS-u Gorlice. Po pierwszej kwarcie goście prowadzili różnicą dziesięciu tylko „oczek”, po trzech kwartach dystans dzielący oba zespoły wzrósł jednak do ponad pięćdziesięciu punktów. W końcowych dziesięciu minutach tarnowianie zmniejszyli dzielący ich od rywala dystans, przegrywając 63-100 (15-25, 6-29, 17-35, 25-11).

W innych meczach: MKS Dąbrowa Górnicza – MKS Gorlice 35-121, Oknoplast Korona Kraków – MKS Dąbrowa Górnicza 112-68, Oknoplast Korona Kraków – MKS Gorlice 56-92.

Końcowa kolejność: 1. MKS Gorlice – 6 pkt., 2. MUKS 1811 Unia Tarnów – 5 pkt., 3. Oknoplast Korona Kraków – 4 pkt., 4. MKS Dąbrowa Górnicza – 3 pkt.

Najskuteczniejszym strzelcem turnieju okazał się zawodnik MUKS 1811 Unii Tarnów, Mateusz Baziak, zdobywając 89 pkt. (w tym 44 w pojedynku z Oknoplast Koroną Kraków). Najlepszymi graczami poszczególnych zespołów wybrano natomiast: Kacpra Kozieła (MKS Gorlice), Wojciecha Gancarza (MUKS 1811 Unia Tarnów), Mateusza Pękalę (Oknoplast Korona Kraków) oraz Piotra Palmąkę (MKS Dąbrowa Górnicza).

MUKS 1811 Unia: Mateusz Baziak 89, Wojciech Gancarz 49, Hubert Bartkowski 23, Szymon Kubaka 19, Szymon Skowron 16, Adam Nowakowski 13, Aleksander Krukar 12, Kacper Maziarz 11, Daniel Sikora 11, Adam Wódka 4.

***

Poza konkursem, w weekendowym turnieju wystąpiła również drużyna MUKS 1811 Unii II Tarnów, w której występowali koszykarze z rocznika 2005. Tarnowianie wygrali wszystkie trzy mecze, pokonując 111-44 (26-12, 35-4, 32-12, 18-14) MKS Dąbrowa Górnicza, 96-87 (28-29, 24-16, 25-22, 19-11) MKS Gorlice oraz 113-101 (34-28, 24-28, 30-16, 25-29) Oknoplast Koronę Kraków.

MUKS 1811 Unia II: Jakub Więckowski 81 (w dwóch meczach), Adrian Barnaś 67, Eryk Styrkowiec 43, Jędrzej Łuszcz 35 (w jednym spotkaniu), Krzysztof Idziak 33, Arkadiusz Cholewa 31, Krystian Witusik 10, Filip Kawa 6, Jakub Kocan 6, Krzysztof Rachwał 6, Rodion Perchamenko 4, Patryk Bartkowski 2.