Koszykarki Pałacu nie sprostały liderowi - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarki Pałacu nie sprostały liderowi

Koszykarkom MKS Pałac Młodzieży Tarnów nie udało się niestety przerwać serii ośmiu kolejnych zwycięstw zespołu KK UR Kraków. W rozegranym awansem meczu jedenastej kolejki, podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka przegrały u siebie z liderem 57-69 (18-10, 5-19, 14-19, 20-21).

Pojedynek rozpoczął się od dwóch celnych rzutów krakowianek, ale w 4 min po pięciu punktach Patrycji Rogalskiej, to Pałac prowadził 5-4. W 6 min było jeszcze 10-9 dla zespołu z Krakowa. Ostatni fragment pierwszej kwarty tarnowianki wygrały jednak 9-0 i po rzutach wolnych Magdaleny Ruty prowadziły po dziesięciu minutach różnicą ośmiu punktów.

Druga kwarta przebiegała pod dyktando przyjezdnych. W 14 min po rzucie Agnieszki Krzywoń przewaga tarnowianek stopniała do jednego zaledwie punktu (18-17). W odpowiedzi po jednym rzucie wolnym wykorzystały Debora Sajdak oraz Paulina Liszka i w 15 min Pałac wygrywał 20-17. Minutę później, tarnowianki prowadziły jeszcze 23-21. W tym momencie powtórzyła się historia z pierwszej kwarty, z tym, że tym razem punktową serią popisały się krakowianki. Ostatnie trzy minuty pierwszej połowy wygrały one 8-0, dzięki czemu na przerwę oba zespoły zeszły przy wyniku 29-23 dla KK UR.

Po zmianie stron długo żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku, dopiero w 24 min zza linii 6.75 m trafiła Debora Sajdak. W odpowiedzi dwa celne rzuty oddała Maja Stachura i w 15 min było 33-26. Kolejny fragment spotkania również należał do zespołu gości, w 28 min po punktach Agnieszki Blichowskiej, lider wygrywał już 43-30. Akcja 2+1 Kornelii Jaworskiej oraz trafienie Magdaleny Ruty pozwoliły tarnowiankom na zmniejszenie dystansu do ośmiu punktów (35-43 w 29 min), po trzydziestu minutach Pałac przegrywał jednak 37-48.

W 33 min po rzutach wolnych Agaty Rafałowicz na tablicy pojawił się wynik 41-54. Minutę później Patrycja Rogalska zmniejszyła straty Pałacu do ośmiu „oczek” (47-56), ale w 35 min po dwóch trafieniach Agnieszki Krzywoń koszykarki z Krakowa znów prowadziły różnicą trzynastu punktów (60-47). Na dwie minuty przed końcem notowano wynik 52-67. W końcówce „trójkę” zaliczyła Debora Sajdak, jedyne tego dnia punkty zdobyła także Magdalena Maksymowicz i zrobiło się 57-67. Wynik ustaliła Maja Stachura dwukrotnie trafiając z linii rzutów wolnych.

MKS PM: Patrycja Rogalska 15 (2x3), Debora Sajdak 13 (2x3), Paulina Liszka 10, Magdalena Ruta 9, Kornelia Jaworska 5, Magdalena Maksymowicz 2, Julia Węglarz 2, Kinga Jaworska 1, Agata Mojek 0, Julia Świętochowska 0.