Koszykarki MKS PM „Be ComplEat” pozostały w walce o pierwszą ligę - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarki MKS PM „Be ComplEat” pozostały w walce o pierwszą ligę

Na zakończenie rywalizacji w południowej grupie drugiej ligi kobiet, MKS Pałac Młodzieży „Be ComplEat” Tarnów pokonał w wyjazdowym spotkaniu pokonały 89-61 (18-8, 24-12, 25-23, 22-18) UKS La-Basket Piekary Śląskie. Tarnowianki zakończyły sezon na trzeciej pozycji – gorszym bilansem bezpośrednich spotkań ustępując pola Contimaksowi MOSiR Bochnia – ale wobec rezygnacji AZS Politechnika Szkoła Gortata Kraków wystąpią w półfinałowym turnieju o awans do pierwszej ligi.

Wynik sobotniego spotkania otworzyła wprawdzie Marta Cywka, ale w 7 min dzięki skutecznej grze Debory Sajdak oraz trafieniom Pauliny Liszki, Kingi Wilk i Natalii Malagi, tarnowianki prowadziły 15-2. W końcówce pierwszej kwarty dwukrotnie za trzy punkty trafiła kapitan drużyny z Piekar Śląskich, Agnieszka Cwill i odsłona ta zakończyła się dziesięciopunktową wygraną koszykarek Pałacu.

W drugiej kwarcie pierwsze punkty zdobyła Agnieszka Cwill, po raz trzeci tego dnia trafiając zza linii 6.75 m. W odpowiedzi trafiły jednak Debora Sajdak oraz Julia Świętochowska i w 12 min MKS PM „Be ComplEat” wygrywał 22-11. Po okresie wyrównanej gry, w 17 min podopieczne trenera Pawła Michalika prowadziły 30-20, końcowy fragment pierwszej połowy wygrały jednak 12-0 (dwie „trójki” Oliwii Węglarz, dwa trafienia Natalii Malagi oraz dwa rzuty wolne Michaliny Gołębiowskiej), schodząc do szatni przy korzystnym dla siebie wyniku 42-20.

Po dwóch minutach gry w trzeciej kwarcie, Magdalena Maksymowicz powiększyła przewagę tarnowskiej drużyny do dwudziestu siedmiu punktów (47-20). Minutę później było 47-25, ale w 27 min po trzypunktowym rzucie Oliwii Węglarz tarnowianki znów wygrywały różnicą dwudziestu siedmiu „oczek” (59-32). W 29 min po pięciu z rzędu punktach Izabelli Krawczyk na tablicy pojawił się rezultat 59-39, a chwilę później tarnowianki prowadziły 63-43. W samej końcówce trzeciej kwarty trafiły jeszcze Julia Węglarz oraz Natalia Malaga i po trzydziestu minutach ekipa trenera Pawła Michalika wygrywała 67-43.

W 32 min, po akcji Natalii Malagi przewaga Pałacu wzrosła do blisko trzydziestu punktów (71-43). Trzy minuty później było 78-55, „trójka” Julii Świętochowskiej oraz rzut Kingi Wilk, spowodowały natomiast, że w 37 min tarnowianki wygrywały 83-55. Minutę później gospodynie nieznacznie zmniejszyły straty (61-85), trafienia Natalii Malagi i Julii Świętochowskiej przywróciły jednak dwudziestoośmiopunktowe rozmiary wygranej MKS Pałac Młodzieży „Be ComplEat”.

MKS PM „Be ComplEat”: Julia Świętochowska 18 (2x3), Natalia Malaga 16, Michalina Gołębiowska 12 (2x3), Debora Sajdak 10, Kinga Wilk 9, Oliwia Węglarz 9 (3x3), Magdalena Maksymowicz 7, Paulina Liszka 6, Julia Węglarz 2, Weronika Węglarz 0.