Komplet zwycięstw w swojej hali - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Komplet zwycięstw w swojej hali

Piłkarki i piłkarze ręczni MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów w pełni wykorzystali atut gry na własnym boisku, wygrywając wszystkie trzy mecze rozegrane w niedzielę w hali tarnowskiej Szkoły Podstawowej nr 23. Punktów nie udało się zdobyć tylko młodziczkom Pałacu, które w wyjazdowym spotkaniu uległy Kusemu Kraków.

W ostatnim meczu małopolskiej ligi juniorów, prowadzona przez trener Marcina Janasa „siódemka” MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zmierzyła się w swojej hali z UMKS-PMOS Chrzanów. Tarnowianie wygrali to spotkanie 47-35 (23-12), kończąc tym samym rozgrywki z kompletem punktów. Początek pojedynku niespodziewanie należał do gości, którzy w 7 min prowadzili 4-2, a pięć minut później 7-5. Tarnowianie na pierwsze tego dnia prowadzenie wyszli dopiero w 15 min po rzucie Oskara Klamrzyńskiego (8-7). Dwie minuty później było jeszcze 9-9, skuteczna gra duetu Igor Mróz – Oskar Klamrzyński, spowodowała jednak, że w 20 min Pałac prowadził 13-9. Między 23 a 29 minutą „siódemka” trenera Marcina Janasa zdobyła siedem bramek nie tracąc żadnej, powiększając dzielący oba zespoły dystans do jedenastu trafień (22-11).

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch bramek gości, po których w 31 min zrobiło się 23-14. Osiem minut później Szymon Porębski wykorzystał rzut karny i było 30-18. Do końca spotkania utrzymywała się już dwucyfrowa przewaga tarnowian, którzy w 56 min po akcji Patryka Majchera wygrywali różnicą trzynastu „oczek” (43-30). Od stanu 43-32 obie drużyny zdobywały już bramki na przemian, a wygraną Pałacu przypieczętował w ostatniej minucie Korneliusz Małek.

MKS PM MPEC: Sebastian Leżoń, Szczepan Mortek, Jakub Hołda – Igor Mróz 9, Patryk Majcher 7, Oskar Klamrzyński 6, Patryk Kwarciński 6, Grzegorz Piska 6, Przemysław Mądel 3, Szymon Porębski 3, Konrad Wątroba 3, Kacper Kamysz 2, Michał Łabno 1, Korneliusz Małek 1.

Zwycięstwem zakończyły rozgrywki również szczypiornistki MKS Pałac Młodzieży MPEC występujące w lidze juniorek. Podopieczne trenera Tomasza Śmieszka w domowym spotkaniu pokonały 32-24 (14-11) Kusego Kraków i była to ich czwarta wygrana w sezonie. Tarnowianki zakończą go na czwartym lub piątym miejscu, zależne jest to od wyników zaległych spotkań UKS Olimpia Nowy Sącz. W 8 min po trafieniach Oliwii Baut i Aleksandry Pazdro, Pałac prowadził 4-1. Gospodynie straciły jednak cztery bramki z rzędu i w 14 min to Kusy wygrywał 5-4. Po akcji Dagmary Biedroń, tarnowianki odzyskały prowadzenie (8-7 w 20 min), ale na minutę przed końcem pierwszej połowy wygrywały tylko 12-11. Dwa trafienia Katarzyny Kucajdy, która zdobyła pięć ostatnich przed przerwą bramek dla Pałacu, spowodowały jednak, że do drugiej części meczu gospodynie przystąpiły z trzybramkową przewagą.

Pierwsze minuty po zmianie stron przyniosły grę bramka za bramkę (16-13 w 33 min), potem uwidoczniła się wyższość ekipy trenera Tomasza Śmieszka. W 35 min po rzucie Aleksandry Pazdro, Pałac prowadził 18-13, siedem minut później niezwykle bramkostrzelna po przerwie – 10 bramek – Oliwia Baut doprowadziła natomiast do wyniku 21-14. W 53 min po trzech z rzędu bramkach tej zawodniczki, która między 47 a 54 minutą rzuciła wszystkie siedem bramek dla MKS PM MPEC, na tablicy pojawił się wynik 28-19. W 55 min było nawet 30-20, w końcówce krakowianki zmniejszyły nieco rozmiary przegranej.

MKS PM MPEC: Nadia Buch – Oliwia Baut 14, Katarzyna Kucajda 7, Aleksandra Pazdro 5, Magdalena Leśniak 3, Dagmara Biedroń 1, Gabriela Brożek 1, Martyna Rataj 1, Weronika Gondek, Aleksandra Hoim, Zuzanna Marek, Aleksandra Stach.

„Siódemki” Kusego i MKS Pałac Młodzieży MPEC zmierzyły się również w rozegranym w Krakowie meczu młodziczek. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszły krakowianki, wygrywając 30-19 (18-9). Początek meczu ostatniej kolejki pierwszej rundy absolutnie nie wskazywał na takie rozwiązanie. Po wyrównanych pierwszych minutach nieznaczną przewagę osiągnęły bowiem zawodniczki trenowane przez Martę Świątek-Węc i po dwóch bramkach Julii Leśniak, w 7 min Pałac prowadził 6-4. Gospodynie bardzo szybko odwróciły jednak losy rywalizacji. W 11 min to one wygrywały 9-6, w 18 min przewaga Kusego wzrosła do ośmiu bramek (15-7), a pierwsza połowa zakończyła się dziewięciobramkową przewagą zespołu z Krakowa.

Po trzech minutach gry po przerwie było 20-12. Kolejny fragment meczu krakowianki wygrały jednak 6-0 i w 41 min po dwóch z rzędu celnych rzutach Martyny Szukiel prowadziły 26-12. Cztery minuty później prowadzenie miejscowych zmalało do jedenastu bramek (27-16) i z taką właśnie przewagą Kusego zakończyło się to spotkanie.

MKS PM MPEC: Oliwia Bajgier – Julia Leśniak 5, Oliwia Hołda 4, Martyna Adamczyk 2, Aleksandra Leśniak 2, Aleksandra Czapla 1, Natalia Hajzler 1, Julia Kasprzykowska 1, Natalia Nowak 1, Julia Wajda 1, Patrycja Wentrych 1, Kornelia Buczek, Izabela Pawłowska, Lena Schmidt.

Ostatni w pierwszej rundzie mecz rozegrała również trenowana przez Tomasza Ciapałę pierwsza drużyna młodzików MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. W domowym spotkaniu pokonała ona 34-27 (16-12) UKS TSR Orawa. Wynik niedzielnego meczu otworzyli goście, ale w 5 min po dwóch trafieniach Igora Bielki i rzucie Dawida Chudyki było 3-1 dla Pałacu. Cztery minuty później przyjezdni doprowadzili do remisu 5-5, ale w 14 min Paweł Chłopek wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 11-6. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy rywale zbliżyli się wprawdzie na trzy trafienia (14-11), dzięki bramkom Jakuba Solarza i Jana Wiśniewskiego, na przerwę oba zespoły zeszły jednak przy czterobramkowej przewadze naszej drużyny.

W 27 min po rzutach Macieja Gwoździa i Igora Bielki było 18-12, dwie minuty później Jakub Solarz doprowadził do rezultatu 20-13, a w 31 min po kolejnym jego trafieniu notowano wynik 22-14. Fragment spotkania między 41 a 43 min gospodarze wygrali 3-0 i prowadzili 29-19. Jeszcze w 48 min na tablicy widniał wynik 34-24, końcowe fragmenty spotkania należały jednak do przyjezdnych.

MKS PM MPEC: Jakub Zakrzewski – Igor Bielko 7, Jakub Solarz 5, Dawid Chudyka 4, Jan Wiśniewski 4, Paweł Chłopek 3, Mateusz Śmieszek 3, Maciej Gwóźdź 2, Maciej Pal 2, Jakub Plebanek 1, Jakub Kupiec, Jakub Maślanka, Sebastian Nowak.