Kolejna porażka w trzech setach - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kolejna porażka w trzech setach

Przegrywając przed swoją publicznością 0-3 (17-25, 18-25, 23-25) z Jokerem Mekro Energoremont Świecie, pierwszoligowe siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów doznały piątej kolejnej porażki, po której zamykają ligową tabelę. Dla podopiecznych trenera Michała Betlei był to trzeci z rzędu pojedynek, w którym nie zdobyły seta.

Mecz rozpoczął się po myśli przyjezdnych, które po ataku Adrianny Kukulskiej prowadziły 3-0. Chwilę później było 6-3 dla ekipy ze Świecia, ataki Mai Grodzkiej i Magdaleny Szabó oraz punktowa zagrywka Julity Molendy, pozwoliły jednak tarnowiankom na doprowadzenie do stanu 6-6. W następnej akcji pomyliła się Paulina Majkowska i zrobiło się 7-6 dla Grupy Azoty PWSZ. W kolejnych minutach na boisku trwała wyrównana walka. Po ataku Adrianny Kukulskiej na tablicy pojawił się wprawdzie rezultat 10-12, atak Julity Molendy oraz błąd przyjezdnych, spowodowały jednak, że notowano wynik 12-12. Po czasie wziętym przez trenera Jokera Mekro Energoremont, przyjezdne zdobyły trzy punkty z rzędu i o przerwę w grze poprosił Michał Betleja. Przyniosła ona oczekiwane efekty, gdyż po bloku Mai Grodzkiej i Magdaleny Szabó straty zespołu z Tarnowa zmalały do jednego „oczka” (15-16). Siedem kolejnych punktów zdobył jednak zespół ze Świecia, który po dotknięciu siatki przez jedną z naszych siatkarek wygrywał 23-15. Dwie punktowe akcje Magdaleny Szabó doprowadziły do stanu 17-24, drugą piłkę setową skutecznym atakiem ze środka zakończyła jednak Paulina Brzoska.

Początek drugiej partii był jeszcze bardziej udany dla przyjezdnych, które po zablokowanym ataku Jowity Jaroszewicz wygrywały 5-0. W odpowiedzi dwa punkty zdobyła Magdalena Szabó, a po ataku Julity Molendy na tablicy pojawił się wynik 4-7. Kolejne akcje znów przebiegały jednak pod dyktando siatkarek ze Świecia, które po błędzie Magdaleny Szabó w przyjęciu zagrywki Oriany Miechowicz wygrywały 11-5. Następne minuty przyniosły wyrównaną grę i po punktowej zagrywce Magdaleny Szabó było 11-16. Potem znów uwidoczniła się wyższość świecianek i po ataku Wiktorii Kowalskiej było 12-21. Dwa punktowe bloki gospodyń pozwoliły im na zmniejszenie strat do siedmiu punktów (14-21), po dwóch nieudanych próbach ataku Marceliny Glinieckiej zrobiło się jednak 14-24. Tarnowianki obroniły cztery setbole, po czasie na prośbę szkoleniowca Jokera Mekro Energoremont, skutecznie z lewego skrzydła zaatakowała jednak Pola Nowacka.

Trzeci set rozpoczął się niejako tradycyjnie, czyli od serii punktów dla ekipy ze Świecia (3-0 po autowym ataku Magdaleny Szabó). Pierwszy w tej odsłonie punkt dla siatkarek Grupy Azoty zdobyła bardzo skuteczna w pierwszej części trzeciego seta Marta Duda. Po zablokowanym przez Maję Grodzką i Martę Dudę ataku Adrianny Kukulskiej, na tablicy pojawił się wynik 3-4. Dwie akcje później było co prawda 4-7, ale dwa zbicia Marty Dudy oraz atak w antenkę Adrianny Kukulskiej, doprowadziły do remisu 7-7. Po asie serwisowym Pauliny Majkowskiej zrobiło się 8-11, siódmy już w tym secie skuteczny atak Marty Dudy zmniejszył jednak straty naszego zespołu do jednego punktu (11-12). W kolejnych minutach drużyna trenera Michała Betlei czterokrotnie doprowadzała do remisu, ostatni taki wynik (19-19) notowano po autowej zagrywce Katarzyny Wenerskiej. Po nieudanej próbie przebicia piłki przez Aleksandrę Kaczyńską, na tablicy pojawił się wynik 19-21. Do końca sety oba zespoły zdobywały już punkty na przemian, a rywalizację w meczu zakończył atak z lewego skrzydła Weroniki Fojucik. Najlepszą zawodniczką sobotniego spotkania uznana została przyjmująca Jokera Mekro Energoremont Świecie, Adrianna Kukulska.

Grupa Azoty PWSZ: Maja Grodzka, Magdalena Szabó, Julita Molenda, Aleksandra Buczek, Marta Duda, Jowita Jaroszewicz, Aleksandra Kaczyńska (libero) oraz Marcelina Gliniecka, Katarzyna Tkaczyk, Sabina Podlasek-Pazdan i Oliwia Wasiak.