Kadetki Pałacu o krok od zdobycia stu punktów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kadetki Pałacu o krok od zdobycia stu punktów

Od wysokiego zwycięstwa rozpoczęły sezon koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów rywalizujące w rozgrywkach kadetek „B”. Podopieczne trenerskiego duetu Paweł Michalik – Debora Sajdak w spotkaniu rozgrywanym w hali Pałacu Młodzieży przy ul. Gumniskiej rozgromiły UKS Żak Nowy Sącz. Tarnowiankom do osiągnięcia granicy stu zdobytych punktów zabrakło zaledwie dwóch „oczek”.

Pojedynek rozpoczął się od trzypunktowej akcji sądeczanek. W 3 min po pięciu z rzędu punktach Weroniki Węglarz było jednak 5-3 dla Pałacu. W kolejnych minutach pierwszej kwarty żadnej z drużyn nie udało się uzyskać znaczącej przewagi i w 8 min tarnowianki prowadziły tylko 12-11. Chwilę później ich przewaga wzrosła wprawdzie do pięciu punktów (16-11), ale po serii rzutów wolnych sądeczanek na tablicy pojawił się wynik 16-15. Końcówka tej części meczu znów należała jednak do gospodyń i po pierwszej kwarcie Pałac prowadził różnicą pięciu „oczek”.

Druga kwarta rozpoczęła się od dominacji tarnowianek i w 14 min po rzucie Katarzyny Rzepki było już 29-15. Cztery minuty później koszykarki Pałacu wygrywały 40-25, a w końcówce pierwszej połowy dorzuciły jeszcze osiem punktów i do przerwy prowadziły 48-25.

W trzeciej „ćwiartce” wyrównane były jedynie pierwsze minuty; w 22 min Pałac wygrywał tylko 50-30. Kolejny fragment spotkania przebiegał jednak zdecydowanie pod dyktando gospodyń, które po czterech z rzędu punktach Katarzyny Drelicharz w 26 min prowadziły już 65-32. Ostatnie minuty tej odsłony tarnowianki wygrały równie wyraźnie i po trzydziestu minutach na tablicy widniał wynik 77-35.

W pierwszych fragmentach ostatniej części meczu oba zespoły zagrały mało skutecznie, stąd też w 34 min notowano rezultat 80-38. W dalszych minutach sądeczanki również miały problemy z zdobywaniem punktów, koszykarki Pałacu zdecydowanie poprawiły natomiast skuteczność i zwyciężyły ostatecznie 98-42 (21-15, 27-10, 29-10, 21-7).

MKS PM Tarnów: Oliwia Węglarz 26, Weronika Węglarz 26, Katarzyna Drelicharz 22, Kaja Woźniak 6, Gabriela Ramian 4, Katarzyna Rzepka 4, Barbara Śmiertka 4, Emilia Bartoszek 2, Klaudia Mojek 2, Katarzyna Śmiertka 2.

W innym meczu: UMKS Gracz Starachowice – MOSiR Bochnia 53-71 (12-24, 14-12, 11-15, 16-20). Spotkanie: Wisła Can-Pack Kraków – UKS Dąbrówka zostało przełożone. Pauzowała: Korona Kraków.