Kacper Szczurek drugi w finale Rok Cup - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kacper Szczurek drugi w finale Rok Cup

Reprezentant TTSK K-Team Tarnów, Kacper Szczurek wywalczył drugie miejsce w rozgrywanych na torze South Garda Karting w włoskim Lonato zawodach International Final Rok Cup 2017, zwanych także Mistrzostwami Świata serii Rok. W tej największej i najbardziej prestiżowej w tym sezonie imprezie kartingowej serii Rok wystartowało 415 kierowców.

Kategoria Senior Rok, w której rywalizował Kacper Szczurek zgromadziła na starcie 81 zawodników. W eliminacjach tarnowianin wywalczył czwarte miejsce, w kwalifikacjach zapewnił sobie natomiast drugą lokatę. W wyścigu finałowym, Kacper Szczurek minął linię mety jako trzeci. Szwajcar Michał Mueller, który finiszował jako drugi otrzymał jednak karę za spowodowanie incydentu i ostatecznie druga lokata przypadła w udziale naszemu zawodnikowi.

Marcel Kuc wystartował w kategorii Junior Rok. Po eliminacjach klasyfikowany był w gronie 97 zawodników na czterdziestej drugiej pozycji, w wyścigach kwalifikacyjnych zapewnił sobie natomiast dwudzieste trzecie miejsce. W finale, Marcel Kuc po incydencie nie ukończył wyścigu i ostatecznie sklasyfikowany został na trzydziestym czwartym miejscu.

W kategorii Junior Rok rywalizował również inny zawodnik TTSK K-Team Tarnów, Adam Micał. Po trzydziestym piątym miejscu w eliminacjach, w kwalifikacjach uplasował się na czterdziestym piątym miejscu. Dało mu to prawo startu w finale „B”, w którym tarnowianin zajął dwudziestą trzecią lokatę.

Dwóch tarnowskich kartingowców startowało także w kategorii Mini Rok. W eliminacjach, Kajetan Gawron był siedemdziesiąty szósty, a Gabriel Łukasiewicz zajął sto trzydzieste szóste miejsce wśród 162 startujących. W kwalifikacjach żadnemu z naszych zawodników nie udało się przebić do finałów; Gabriel Łukasiewicz zakończył je na czterdziestym czwartym miejscu, a Kajetan Gawron sklasyfikowany został o trzy pozycje niżej.