Juniorzy młodsi Pałacu zakończyli rozgrywki bez porażki - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Juniorzy młodsi Pałacu zakończyli rozgrywki bez porażki

Osiemnastą z rzędu wygraną zakończyli rozgrywki w Małopolsce zawodnicy pierwszej drużyny juniorów młodszych MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. Gorzej powiodło się innym zespołom Pałacu rywalizującym podczas weekendu w młodzieżowych rozgrywkach Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej. W trzech meczach doznały one trzech porażek.

Z kompletem punktów zakończyli ligowy sezon zawodnicy pierwszej „siódemki” juniorów młodszych MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. W ostatnim meczu, ekipa trenera Marcina Janasa, która już wcześniej zapewniła sobie tytuł mistrza Małopolski, zmierzyła się w swojej hali z UMKS PMOS Chrzanów. Pierwsze dwie bramki rzucili gospodarze (Oskar Klamrzyński i Patryk Majcher), potem na parkiecie trwała jednak wyrównana walka i w 11 min goście doprowadzili do remisu 7-7. Pięć minut później Pałac wygrywał tylko 10-9, ale końcówka pierwszej połowy należała do Pałacu. W 19 min Przemysław Mądel wyprowadził tarnowian na prowadzenie 13-9, a w 25 min po rzucie Szymona Porębskiego było 17-12. W ostatnich trzech minutach przed przerwą, gospodarze zdobyli pięć bramek, tracąc tylko jedną i do szatni zeszli z ośmiobramkową przewagą. Po trzech minutach gry w drugiej połowie i dwóch akcjach Oskara Klamrzyńskiego, wzrosła ona do dziesięciu „oczek” (25-15), w 37 min po kolejnym trafieniu tarnowskiego obrotowego było natomiast 29-17. Dwucyfrowa przewaga Pałacu utrzymała się już do końca spotkania, które po trafieniach Igora Mroza, Filipa Mroza i rzucie karnym Kacpra Kamysza zakończyło się wygraną naszej drużyny 41-27 (23-15).

MKS PM I MPEC: Kacper Słowik, Jakub Hołda – Oskar Klamrzyński 13, Patryk Majcher 6, Przemysław Mądel 6, Igor Mróz 5, Patryk Kwarciński 3, Szymon Porębski 2, Konrad Wątroba 2, Kacper Kamysz 1, Filip Mróz 1, Michał Mucha 1, Grzegorz Piska 1.

Zawodnicy drugiej drużyny juniorów młodszych Pałacu na zakończenie sezonu zmierzyli się w Krakowie z tamtejszym Kusym. Mecz ten zakończył się wynikiem 39-21 (21-8) dla gospodarzy, a podopieczni trenera Szczepana Greczyńskiego, z dorobkiem dziesięciu zwycięstw i ośmiu porażek, zakończyli sezon na piątej pozycji. Pojedynek od początku przebiegał pod dyktando drużyny z Krakowa, która w 5 min po trzech trafieniach Filipa Jarosza prowadziła 3-0. Osiem minut później było już 8-2, a w 20 min przewaga Kusego wzrosła do ośmiu bramek (12-4). Mimo tak wysokiego prowadzenia, krakowianie nie zwalniali tempa, doprowadzając w 28 min do stanu 19-7. W 34 min było już 24-9, a w kolejnych minutach gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, nie pozwalając naszej drużynie zbliżyć się na dystans mniejszy niż trzynaście bramek.

MKS PM II MPEC: Michał Zarzycki, Sebastian Leżoń, Mateusz Chłopek – Szymon Wajda 10, Jakub Sikora 3, Klaudiusz Kasprzyk 2, Jakub Kociuba 2, Sebastian Kula 2, Kamil Mruk 2, Kacper Bień, Kamil Gromadzki, Maciej Woliński, Jakub Wzorek.

W ostatnim meczu sezonu, punktów nie udało się zdobyć również juniorkom młodszym MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, które zmierzyły się na wyjeździe z UKS Alfa Szarów. W 4 min po bramce Pauliny Zielińskiej, grające w ośmioosobowym zaledwie składzie, tarnowianki prowadziły 2-1, a w 11 min notowano remis 7-7. Kolejne trzy bramki rzuciły wprawdzie rywalki, ale podopieczne trenera Tomasza Śmieszka odpowiedziały na to trzema trafieniami Aleksandry Pazdro, po których w 17 min było 10-10. Cztery minuty później szczypiornistki z Szarowa wygrywały jednak 14-10, kończąc pierwszą odsłonę z przewagą dwóch trafień. Po zmianie stron wyrównana walka trwała przez blisko dziesięć minut; w 39 min po akcji Darii Baut było 21-19. Pięć minut później gospodynie prowadziły 26-20, między 48 a 58 minutą zdobyły natomiast sześć bramek z rzędu i wygrywały 34-23. Ostatecznie spotkanie zakończyło się ich wygraną 35-24 (18-16). Tarnowianki zakończyły rozgrywki na przedostatniej szóstej pozycji, wygrywając trzy z dwunastu pojedynków.

MKS PM MPEC: Nadia Buch – Aleksandra Pazdro 8, Zuzanna Marek 6, Daria Biedroń 3, Paulina Zielińska 3, Daria Baut 2, Martyna Dębowska 2, Weronika Gondek.

Swojego dorobku nie powiększyły podczas weekendu także trenowane przez Martę Świątek-Węc, młodziczki MKS Pałac Młodzieży PMEC Tarnów. Grające na własnym parkiecie tarnowianki przegrały 16-22 (8-14) z Kusym I Kraków. W 6 min po akcji Magdaleny Leśniak zawodniczki Pałacu wygrywały 3-2, sześć minut później było jednak 3-7. Trafienia Katarzyny Różyckiej i Magdaleny Leśniak pozwoliły tarnowiankom na zmniejszenie strat do trzech „oczek” (6-9 w 18 min), ale w 25 min ekipa z Krakowa wygrywała 13-8. W drugiej połowie niemal cały czas utrzymywało się oscylujące w granicach sześciu trafień prowadzenie Kusego. Jedynie na cztery minuty przed końcem, Magdalena Leśniak zmniejszyła dystans dzielący tarnowianki od rywalek do czterech „oczek” (16-20).

MKS PM MPEC: Gabriela Janas – Katarzyna Różycka 6, Monika Kopciuch 4, Magdalena Leśniak 3, Maja Gawlik 2, Aleksandra Leśniak 1, Martyna Adamczyk, Olivia Bajgier, Julia Iwaniec, Weronika Klich, Natalia Nowak.