Juniorzy młodsi Pałacu nie sprostali Krakowiakowi - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Juniorzy młodsi Pałacu nie sprostali Krakowiakowi

Piłkarze ręczni drugiej drużyny juniorów młodszych MKS Pałac Młodzieży MPEC II Tarnów zmierzyli się wczoraj w swojej hali z UKS Krakowiak 85 Kraków. Po w miarę wyrównanej pierwszej połowie, druga część meczu przebiegała już wyraźnie pod dyktando gości i mecz zakończył się porażką Pałacu 24-42 (15-20).

W 6 min po drugim trafieniu Klaudiusza Kasprzyka było 3-3, dwie minuty później podopieczni trenera Szczepana Greczyńskiego przegrywali jednak 3-6. W 9 min było już 4-8, a w 17 min przewaga szczypiornistów z Krakowa wzrosła do sześciu bramek (7-13). Po trafieniach Jakuba Wzorka i Jakuba Kociuby, w 18 min na tablicy pojawił się wynik 9-13. W dalszych fragmentach pierwszej połowy na boisku trwała wyrównana walka i do szatni oba zespoły zeszły przy pięciobramkowym prowadzeniu ekipy UKS Krakowiak 85.

Po trzech minutach gry po przerwie i akcji Jakuba Sikory, Pałac przegrywał jeszcze tylko 16-21. Kolejne siedem minut gospodarze przegrali jednak 1-10 (jedyną w tym okresie bramkę dla Pałacu rzucił Jakub Kociuba) i w 40 min ich strata wynosiła już czternaście „oczek” (17-31). Kolejne minuty również należały do krakowian, którzy w 46 min prowadzili 34-18, a cztery minuty później 36-19. Po okresie gry bramka za bramkę (22-38 w 54 min), goście trafili trzy razy z rzędu i na dwie minuty przed końcem prowadzili 41-22.

MKS PM MPEC II: Michał Zarzycki, Sebastian Leżoń – Klaudiusz Kasprzyk 4, Szymon Wajda 4, Jakub Wzorek 4, Jakub Kociuba 3, Sebastian Kula 2, Korneliusz Małek 2, Jakub Sikora 2, Kacper Bień 1, Kamil Mruk 1, Maciej Woliński 1, Dominik Starzyk.