III LO i Technikum nr 4 znów najlepsze

Tradycyjnie na początku stycznia, redakcja miesięcznika „Perspektywy” ogłosiła wyniki ogólnopolskiego rankingu liceów i techników. W dwudziestej pierwszej edycji rankingu, podobnie jak w ubiegłym roku, najwyżej spośród tarnowskich szkół uplasowały się III Liceum Ogólnokształcące oraz Technikum nr 4 w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych.

III Liceum Ogólnokształcące sklasyfikowane zostało na 117. miejscu w Polsce, zajmując przy tym jedenastą pozycję w gronie małopolskich „ogólniaków” (wyprzedziło je dziewięć szkół z Krakowa oraz LO w Libiążu). Dwudzieste drugie miejsce w Małopolsce oraz 241. pozycję w rankingu ogólnopolskim zapewniło sobie w tegorocznym rankingu I Liceum Ogólnokształcące. Są to jedyne dwie tarnowskie szkoły sklasyfikowane w czołowej pięćsetce najlepszych liceów w kraju.

Sześć innych tarnowskich placówek znalazło się wśród stu najlepszych szkół ogólnokształcących w Małopolsce. Na 43. miejscu sklasyfikowane zostało II Liceum Ogólnokształcące, tuż za nim uplasowało się IV Liceum Ogólnokształcące, w rankingu znalazło się także miejsce dla: Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II Stopnia (56), Liceum Plastycznego w Zespole Szkół Plastycznych (80), V Liceum Ogólnokształcącego (83) oraz VII Liceum Ogólnokształcącego (96).

Wśród naszych techników najwyżej ocenione zostały osiągnięcia Technikum nr 4 w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, które zajęło osiemdziesiąte miejsce w Polsce i dziesiątą lokatę w Małopolsce. Wśród najlepszych trzystu polskich szkół technicznych znalazły się także Technikum nr 1 w Zespole Szkół Technicznych (odpowiednio miejsca 236. i 31.), Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych (267. i 35.) oraz Technikum nr 7 w Zespole Szkół Budowlanych (298. i 42).

W gronie najlepszych małopolskich techników sklasyfikowane zostały ponadto: Technikum nr 5 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych (58), Technikum nr 6 w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych (92) oraz Technikum nr 2 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (99).

O miejscu w klasyfikacji decydowały sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych oraz wyniki matur, w przypadku techników brane były pod uwagę również rezultaty egzaminów zawodowych.

Pełne listy rankingowe dostępne są TUTAJ.

(sm)