Historyczne zwycięstwo siatkarek Grupy Azoty PWSZ - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Historyczne zwycięstwo siatkarek Grupy Azoty PWSZ

Pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach pierwszej ligi odniosły siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów. W rozegranym wczoraj meczu podopieczne trenera Michała Betlei pokonały na wyjeździe 3-1 (25-23, 25-18, 25-27, 25-19) Uni Opole. Tarnowianki mogły to spotkanie rozstrzygnąć na swoją korzyść nawet w trzech setach, ale gospodynie obroniły w tej partii trzy meczbole.

Początek meczu należał do gospodyń, które po dwóch atakach niedawnej zawodniczki Grupy Azoty PWSZ Tarnów, Oliwii Michalak, prowadziły 3-1. Tarnowianki szybko doprowadziły do stanu 5-5, ale równie szybko pozwoliły rywalkom na osiągnięcie czteropunktowej przewagi (12-8). Na pierwsze prowadzenie, siatkarki z Tarnowa wyszły dopiero w końcówce seta, kiedy na tablicy pojawił się korzystny dla nich wynik 21-20.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia opolanek 5-1, a chwilę później było 11-6. Dla naszego zespołu były to jednak jedynie złe miłego początki. Kolejny fragment seta tarnowianki wygrały bowiem 15-5, wychodząc na prowadzenie 21-16, a w końcówce powiększyły jeszcze swoją przewagę.

Początek trzeciego seta należał z kolei do ekipy trenera Michała Betlei. Przy wyniku 10-7 dla tarnowianek, w grze przyjezdnych coś się jednak zacięło i chwilę później Grupa Azoty PWSZ przegrywała 11-12. W kolejnych minutach oba zespoły również grały zrywami. Tarnowianki odzyskały przewagę, doprowadzając do korzystnego dla siebie rezultatu 16-13, aby oddać inicjatywę rywalkom i przegrywać 19-21. Potem drużyna z Tarnowa, po serii błędów rywalek wyszła na prowadzenie 24-21 i wydawało się, że jest po meczu. Gospodynie obroniły jednak trzy piłki meczowe i po grze na przewagi rozstrzygnęły seta na swoją korzyść.

W czwartym secie wyrównana walka trwała do stanu 8-10. Potem tarnowianki wypracowały sobie pięciopunktową przewagę i, w odróżnieniu od poprzedniej partii, nie straciły już jej, zdobywając pierwsze punkty w rozgrywkach pierwszej ligi.

Grupa Azoty PWSZ: Aleksandra Stachowicz, Paulina Głaz, Magdalena Pytel, Sabina Podlasek, Maja Bodzęta, Adrianna Lewandowska, Paulina Filipowicz (libero) oraz Adrianna Sobczak, Izabela Matyszczak, Magdalena Szabó.