Efektowna wygrana młodziczek MKS PM MPEC - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Efektowna wygrana młodziczek MKS PM MPEC

Ze zmiennym szczęściem rywalizowały w sobotnio-niedzielnych meczach „siódemki” MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Najefektowniejsze zwycięstwo odniosły młodziczki Pałacu, pokonując rywalki z Chrzanowa różnicą aż dwudziestu sześciu bramek.

W drugim spotkaniu ligi juniorek, prowadzona przez trenera Tomasza Śmieszka „siódemka” MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zmierzyła się na wyjeździe z Koroną Handball Kielce. Mecz rozpoczął się od dwóch bramkowych akcji gospodyń. Przez kolejnych kilka minut na parkiecie trwała wyrównana walka i w 13 min było 6-4. Potem kielczanki zdobyły jednak pięć bramek z rzędu, wychodząc w 22 min na prowadzenie 11-4. Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy, po czwartej bramce Katarzyny Kucajdy, straty Pałacu zmalały do pięciu trafień (12-7), ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się jednak siedmiobramkową wygraną Korony Handball.

W początkowych minutach po zmianie stron na celny rzut tarnowianek, kielczanki odpowiadały dwoma trafieniami, stąd też w 42 min wygrywały 23-12. Dwie minuty później bramkę zdobyła Zofia Staszewska i było 24-12. Fragment skutecznej gry podopiecznych trenera Tomasza Śmieszka, pozwolił im na zmniejszenie w 47 min strat do dziewięciu bramek (25-16 po rzucie Oliwii Baut). W odpowiedzi pięciokrotnie trafiły jednak gospodynie, które wygrały ostatecznie 31-18 (15-8).

MKS PM MPEC: Nadia Buch – Katarzyna Kucajda 7, Aleksandra Pazdro 5, Oliwia Baut 2, Gabriela Brożek 2, Dagmara Biedroń 1, Aleksandra Stach 1, Daria Baut, Zuzanna Brożek, Martyna Dębowska, Weronika Gondek, Aleksandra Hoim, Martyna Rataj.

Drugie ligowe zwycięstwo odnieśli juniorzy Pałacu. Po ubiegłotygodniowej domowej wygranej z UKS Krakowiak 85 Kraków, tym razem „siódemka” trenera Marcina Janasa pokonała na wyjeździe inny zespół z Krakowa, SKS Kusy. W 6 min notowano rezultat 3-3, bramka Oskara Klamrzyńskiego i dwa trafienia Igora Mroza, spowodowały jednak, że dwie minuty później MKS PM MPEC prowadził 6-3. Krakowianie szybko odrobili straty, doprowadzając w 12 min do remisu 7-7, ale w 17 min po kolejnych bramkach duetu Oskar Klamrzyński – Igor Mróz było 11-9 dla gości. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy tarnowianie prowadzili tylko 18-16, ale akcje Konrada Wątroby i Oskara Klamrzyńskiego oraz drugie już w tym meczu trafienie bramkarza, Mateusza Chłopka, pozwoliły im na powiększenie przewagi do pięciu bramek.

W 37 min Przemysław Mądel doprowadził do wyniku 27-20 dla Pałacu. Minutę później podopieczni trenera Marcina Janasa prowadzili wprawdzie tylko 27-22, ale w 49 min po bramce Konrada Sanka przewaga tarnowian wzrosła do jedenastu „oczek” (24-35). Gospodarze znacznie zmniejszyli straty, doprowadzając w 57 min do rezultatu 32-36. Minutę później przegrywali tylko 34-37, ostatnie słowo należało jednak do Grzegorza Piski, który ustalił wynik na 38-34 (21-16) dla naszego zespołu.

MKS PM MPEC: Mateusz Chłopek 2, Jakub Hołda – Igor Mróz 13, Oskar Klamrzyński 12, Konrad Sanek 4, Przemysław Mądel 3, Konrad Wątroba 2, Patryk Kwarciński 1, Grzegorz Piska 1, Mateusz Porębski.

Dwa punkty wywalczyła na inaugurację ekipa MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów występująca w lidze juniorów młodszych. Rywalem drużyny trenera Szczepana Greczyńskiego w meczu rozegranym w hali tarnowskiej SP nr 23 był UMKS-PMOS Chrzanów. Pierwszą bramkę rzucili w tym spotkaniu przyjezdni, ale w 12 min po trafieniu Szymona Wajdy było 5-2 dla Pałacu. Siedem minut później tarnowianie prowadzili 9-6, w 21 min na tablicy pojawił się jednak wynik 9-8 i do końca pierwszej połowy na boisku trwała już wyrównana walka. Na dwie minuty przed końcem tej części meczu szczypiorniści z Chrzanowa doprowadzili do remisu 12-12, ostatnią przed przerwą bramkę zdobył natomiast Konrad Wątroba.

Początek drugiej części meczu należał do gości, którzy w 34 min po akcji Marcina Hardziny wyszli na prowadzenie 15-13. Siedem minut później Jakub Kociuba doprowadził do remisu 18-18, ale na kwadrans przed końcem Pałac przegrywał 19-22. Jeszcze w 59 min goście prowadzili 27-25, trafienia Jakuba Sikory i Szymona Wajdy, spowodowały jednak, że w regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 27-27 (13-12). Rzuty karne skuteczniej wykonywali tarnowianie (4-3), a decydującą o wygranej Pałacu bramkę zdobył Mateusz Hoim.

MKS PM MPEC: Mateusz Chłopek – Konrad Wątroba 9, Szymon Wajda 8, Sebastian Surman 4, Korneliusz Małek 3, Jakub Kociuba 2, Jakub Sikora 1, Mateusz Hoim, Klaudiusz Kasprzyk, Kamil Mruk, Michał Mucha, Jakub Pogonowski, Dominik Starzyk, Kacper Tuman.

Bardzo jednostronny przebieg miał rozegrany w Tarnowie pojedynek młodziczek MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów i UMKS-PMOS Chrzanów. W 11 min było już 8-0 dla drużyny trenerki Marty Świątek, a między 15 a 22 min tarnowianki zdobyły siedem bramek z rzędu, po trafieniu Aleksandry Leśniak prowadząc 17-2.

Druga część spotkania rozpoczęła się od kolejnych czterech trafień gospodyń, które w 30 min po rzucie Julii Leśniak wygrywały 21-3. Sześć minut później między słupki trafiła Aleksandra Czapla i zrobiło się 26-5. Po krótkim fragmencie wyrównanej gry (28-8 w 39 min), w ostatnich minutach znów na boisku przeważały tarnowianki, zwyciężając 37-11 (17-3).

MKS PM MPEC: Gabriela Janas - Martyna Adamczyk 9, Aleksandra Leśniak 6, Natalia Nowak 5, Oliwia Bajgier 4, Natalia Hajzler 3, Julia Kasprzykowska 3, Oliwia Hołda 2, Olivia Popko 2, Aleksandra Czapla 1, Julia Leśniak 1, Julia Wajda 1, Izabela Pawłowska.

W drugiej kolejce małopolskiej ligi młodzików porażek doznały obie drużyny Pałacu. Trenowany przez Tomasza Ciapałę pierwszy zespół MKS PM MPEC zagrał w Krakowie z UKS Krakowiak 85. Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy. Co prawda wynik otworzył w 2 min Jakub Solarz, ale w 8 min miejscowi prowadzili 6-2. Tarnowianie nie zamierzali jednak składać broni i w 14 min Dawid Chudyka doprowadził do remisu 7-7. W 23 min krakowianie odskoczyli Pałacowi na dystans trzech bramek (13-10), ale dzięki dwóm trafieniom Jana Wiśniewskiego pierwsza połowa zakończyła się jednobramkową tylko wygraną UKS Krakowiak 85.

W 32 min Igor Bielko wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 17-16, trzy minuty później było jednak 19-17 dla miejscowych. W 37 min przewaga krakowian wzrosła do trzech bramek (21-18), ale po akcjach Jakuba Solarza i Pawła Chłopka, w 39 min notowano wynik 21-20. Do końca spotkania obie drużyny zdobywały już bramki na przemian i mecz zakończył się porażką Pałacu 25-26 (13-14).

MKS PM MPEC I: Jakub Zakrzewski, Szymon Bućko – Igor Bielko 5, Paweł Chłopek 4, Dawid Chudyka 4, Jakub Plebanek 3, Jakub Solarz 3, Jan Wiśniewski 3, Maciej Gwóźdź 1, Maciej Pal 1, Jakub Kupiec 1, Mateusz Śmieszek.

Prowadzona przez trenera Pawła Peckę druga „siódemka” młodzików MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zmierzyła się na wyjeździe z UKS Czwórka Libiąż. Mecz od początku przebiegał po myśli gospodarzy, którzy w 6 min prowadzili już 6-1, a pięć minut później 11-2. Między 15 a 20 minutą zespół z Libiąża zdobył sześć bramek, tracąc tylko jedną i wygrywał 20-7. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się dwunastobramkowym zwycięstwem UKS Czwórka.

Po zmianie stron, w odpowiedzi na bramkowe akcje Kacpra Rybickiego i Kacpra Golca, libiążanie rzucili cztery bramki i w 31 min prowadzili 26-12. Pięć minut później ich przewaga osiągnęła rozmiary siedemnastu „oczek” (31-14). Końcowe minuty przebiegały już pod znakiem wyrównanej gry i spotkanie zakończyło się wygraną UKS Czwórka 37-21 (22-10).

MKS PM MPEC II: Michał Stec, Filip Klucznik – Kacper Golec 6, Jakub Wzorek 5, Jakub Firlej 3, Mikołaj Denisiuk 2, Kacper Rybicki 2, Krystian Bielecki 1, Konrad Klucznik 1, Tomasz Ziaja 1, Bartosz Baut 1, Paweł Białas, Kacper Jeż, Kacper Marszołek.

Drużyna chłopców Pałacu rywalizowała w turnieju w Bochni. Podopieczni trenera Bartosza Bommersbacha zmierzyli się w nim z dwoma zespołami miejscowego MOSiR-u. Z drugą drużyną bocheńskiego klubu wygrali 14-6 (8-3), z pierwszą przegrali natomiast 9-19 (5-10).

MKS PM MPEC: Igor Majchrowicz – Franciszek Kania 8, Mateusz Mac 5, Kacper Olechowski 5, Karol Słobodzian 3, Marcel Kula 2, Mikołaj Lasota, Sebastian Podpłomyk, Samuel Rojek, Karol Strzała, Beniamin Tokarski.