Efektowna wygrana koszykarek w Rzeszowie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Efektowna wygrana koszykarek w Rzeszowie

W trzeciej kolejce rewanżowej rundy spotkań o punkty w drugiej lidze koszykówki kobiet, region południe, MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzył się na wyjeździe z MLKS-MOS Rzeszów. Spotkanie to zakończyło się wygraną Pałacu 75-49 (27-15, 12-13, 20-11, 16-10). Ekipa trenera Krzysztofa Wawrzonka zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli grupy drugiej.

Pierwsze punkty zdobyły wprawdzie rzeszowianki, ale w 3 min po dwóch rzutach Magdaleny Ruty było 9-4 dla Pałacu. Minutę później gospodynie doprowadziły do remisu 9-9, w 8 min po trafieniu Pauliny Liszki, tarnowianki prowadziły jednak 18-10. Na minutę przed końcem pierwszej kwarty, nasz zespół wygrywał 22-15, rzuty wolne Debory Sajdak oraz „trójka” Magdaleny Ruty, spowodowały natomiast, że po dziesięciu minutach przewaga Pałacu wzrosła do dwunastu „oczek”.

W 16 min Kinga Jaworska powiększyła dzielący oba zespoły dystans do piętnastu punktów (20-35), a dwie minuty później po rzucie Pauliny Liszki notowano wynik 24-39. W końcowych dwóch minutach pierwszej połowy tarnowianki nie powiększyły jednak swojego dorobku punktowego. Punkty zdobyły natomiast Sabina Stygar oraz Julia Gorzelnik i do przerwy MKS Pałac Młodzieży wygrywał 39-28.

Druga połowa rozpoczęła się tak jak pierwsza, czyli od celnego rzutu gospodyń. W odpowiedzi koszykarki Pałacu zdobyły jednak siedem punktów z rzędu i w 24 min po rzucie wolnym Magdaleny Ruty prowadziły 46-30. Bohaterką kolejnych akcji była Paulina Liszka. Kapitan tarnowskiego zespołu w krótkim czasie zdobyła siedem punktów, doprowadzając w 26 min do korzystnego dla Pałacu rezultatu 53-32. Potem ciężar zdobywania punktów wzięła na siebie Debora Sajdak, po jej akcji nasz zespół w 29 min wygrywał 59-36. W końcówce trzeciej kwarty za trzy punkty trafiła jeszcze Łucja Gósz i do ostatniej części meczu tarnowianki przystąpiły z dwudziestopunktową przewagą.

Początkowe minuty czwartej kwarty miały wyrównany przebieg i na dwie minuty przed końcem po trafieniu Patrycji Machajskiej było 68-47. W końcówce cztery punkty dla Pałacu zdobyła jednak Kinga Jaworska, zza linii 6.75 m trafiła także Julia Świętochowska i celny rzut Julii Gorzelnik zmniejszył jedynie rozmiary przegranej zespołu z Rzeszowa do dwudziestu sześciu punktów.

MKS PM: Debora Sajdak 17 (1x3), Paulina Liszka 15 (1x3), Kinga Jaworska 14, Magdalena Ruta 14 (1x3), Kornelia Jaworska 9, Julia Świętochowska 6 (2x3), Magdalena Maksymowicz 0, Agata Mojek 0.

***

Już jutro zespół trenera Krzysztofa Wawrzonka rozegra kolejny mecz o drugoligowe punkty. O godz. 18 tarnowianki zmierzą się w hali przy ul. Gumniskiej z KK UR Kraków. Krakowianki w ośmiu dotychczas rozegranych meczach nie poniosły jeszcze porażki, a w pierwszej rundzie wygrały u siebie z MKS Pałac Młodzieży Tarnów 88-42 (29-12, 13-12, 23-10, 23-8).