Dziesięć medali młodych lekkoatletów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dziesięć medali młodych lekkoatletów

Dziesięć medali: dwa złote, cztery srebrne i cztery brązowe, wywalczyli lekkoatleci MLUKS-u Tarnów występujący w rozegranych w sobotę w Krakowie, Mistrzostwach Województwa Małopolskiego dzieci młodszych (U-12) i dzieci starszych (U-14). Trenerami tarnowskich medalistów są: Halina Grech, Bartłomiej Golec i Ryszard Jasicz.

Na szczególne słowa uznania zasłużyły sobie tarnowianki rywalizujące w kategorii U-12 w biegu na dystansie 500 metrów. Pierwsze miejsce zajęła w nim Katarzyna Siudut – 1:32.60 min, wyprzedzając swoje klubowe koleżanki: Maję Liberę – 1:33.66 min oraz Adriannę Batko – 1:33.99 min. Wszystkie trzy reprezentantki MLUKS-u poprawiły swoje rekordy życiowe, a osiągnięte przez nie wyniki są trzema najlepszymi w tym roku rezultatami w Polsce.

Po drugi złoty medal sięgnęła biegnąca w składzie: Oliwia Mietła, Katarzyna Siudut, Monika Lis, Lena Łukowicz, sztafeta szwedzka (400 – 300 – 200 – 100 metrów) MLUKS II Tarnów, osiągając metę w czasie 2:46.89 min. Drugie miejsce w tej konkurencji wywalczyła z rezultatem 2:49.35 min pierwsza sztafeta MLUKS-u, którą tworzyły: Gabriela Ryba, Patrycja Szołtysik, Małgorzata Góra i Aleksandra Zaucha. Sztafeta rozgrywana była w kategorii open, prawo startu w niej miały zawodniczki urodzone w roku 2006 i młodsze.

Dwa medale zdobyły zawodniczki MLUKS-u rywalizujące wśród dzieci starszych w biegu na 600 metrów. Na drugim miejscu ukończyła go Zuzanna Kras – 1:55.21 min, na najniższym stopniu podium stanęła natomiast Patrycja Szołtysik – 1:58.97 min. Wicemistrzostwo Małopolski dzieci młodszych w biegu na 300 metrów wywalczyła z wynikiem 52.60 s Lena Łukowicz, trzecie miejsce w tej kategorii wiekowej wywalczył natomiast na tym dystansie Emil Maj – 49.78 s. Brązowy „krążek” wśród dzieci młodszych zdobył także Szymon Mietła, który dystans 500 metrów pokonał w czasie 1:37.41 min.