Dwie porażki z Koroną - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwie porażki z Koroną

Środa nie była udanym dniem dla młodych koszykarzy MUKS 1811 Unii Tarnów. W dwumeczu z drużynami krakowskiej Korony, tarnowianie doznali dwóch porażek.

Prowadzony przez trenera Michała Skowrona zespół juniorów MUKS 1811 Unii, w zaległym meczu szóstej kolejki zmierzył się na wyjeździe z Koroną AGH II Kraków. W pierwszej kwarcie nasz zespół zanotował dziesięciopunktową stratę, która do przerwy wzrosła do trzynastu „oczek” (38-51). W trzeciej części wczorajszego spotkania również górą byli krakowianie, którzy po trzydziestu minutach prowadzili już 76-54. W ostatniej „ćwiartce” podopieczni trenera Michała Skowrona zmniejszyli nieco straty, przegrywając w końcowym rozrachunku 72-90 (16-26, 22-25, 16-25, 18-14). Warto dodać, że w zwycięskim zespole najskuteczniejszym strzelcem – 23 pkt. - był wychowanek tarnowskiego klubu, Grzegorz Idziak.

MUKS 1811 Unia: Mateusz Pochroń 27, Mikołaj Ciesielski 13, Andrzej Schabowski 11, Adrian Boduch 6, Michał Moskal 6, Kacper Maniawski 5, Dominik Machala 4, Mikołaj Banach 0, Michał Walnik 0, Jakub Więckowski 0.

Nie powiodło się również trenowanej przez Dominika Niemczurę drużynie MUKS 1811 Unii, występującej w lidze kadetów „B”. Grający na własnym boisku tarnowianie wyraźnie przegrali z Oknoplast Koroną Kraków. Krakowianie dominowali w tym meczu od samego początku, już w pierwszej kwarcie zdobywając pięć razy więcej punktów od naszego zespołu. W drugiej „ćwiartce” było nieco tylko lepiej (trzykrotna przewaga przyjezdnych) i do przerwy MUKS 1811 Unia przegrywał 15-57. Po zmianie stron gracze Oknoplast Korony mimo wysokiego prowadzenia nie zwalniali tempa i mecz zakończył się porażką naszego zespołu 49-121 (6-30, 9-27, 22-32, 12-32).

MUKS 1811 Unia: Mateusz Baziak 18, Szymon Kubaka 9, Wojciech Gancarz 6, Szymon Skowron 4, Kacper Maziarz 3, Filip Kawa 2, Jakub Kocan 2, Krzysztof Rachwał 2, Daniel Sikora 2, Adam Nowakowski 1, Nikodem Badełek 0, Mikołaj Ochwat 0.