Dwa zwycięstwa, remis i dwie porażki - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwa zwycięstwa, remis i dwie porażki

Drugi w rundzie rewanżowej remis zanotowały piłkarki Tarnovii. Po komplet punktów sięgnęli ich klubowi koledzy oraz zawodnicy Iskry Tarnów. Z porażkami pogodzić musiały się natomiast ekipy Metalu Tarnów i Błękitnych 1947 Tarnów.

W pierwszym w rundzie rewanżowej meczu wyjazdowym, pierwszoligowe piłkarki Tarnovii zmierzyły się na wyjeździe z ROW Rybnik. Prowadzenie w tym spotkaniu objęły w 27 min rybniczanki, zdobywając bramkę po strzale Klaudii Adamek. Do remisu doprowadziła dziesięć minut później Katarzyna Białoszewska, po indywidualnej akcji ustalając wynik pierwszej polowy. Tuż po przerwie (46 min) miejscową bramkarkę pokonała strzałem z rzutu wolnego Gabriela Krawczyk. Kolejne minuty należały do piłkarek ze Śląska, które po dwóch trafieniach Klaudii Adamek (57 i 90 min) wyszły na prowadzenie 3-2. Wynik meczu na 3-3 (1-1) ustaliła w doliczonym czasie gry (90+3 min) Gabriela Gębica, główką finalizując dośrodkowanie Gabrieli Krawczyk z rzutu wolnego. Po trzynastu kolejkach, tarnowianki klasyfikowane są na piątej pozycji.

Po komplet punktów w pojedynku z Lubaniem Maniowy sięgnęli piłkarze czwartoligowej Tarnovii, wygrywając na wyjeździe 3-0 (1-0). Nasz zespół objął prowadzenie w 34 min po strzale Patryka Klicha. W 73 min drugą bramkę dla tarnowian zdobył Sławomir Zubel, a pięć minut później po jego podaniu rezultat ustalił asystujący przy pierwszym trafieniu Bartosz Tokarczyk. Po tym zwycięstwie, Tarnovia zajmuje dwunastą lokatę w tabeli.

Druga nasza czwartoligowa drużyna, Unia Tarnów, zagrać miała na wyjeździe z Watrą Białka Tatrzańska. Spotkanie to zostało przełożone na środę, 24 kwietnia. „Jaskółki” plasują się na drugim miejscu w tabeli, tracąc tylko trzy punkty do lidera, Popradu Muszyna.

W klasie okręgowej, Metal Tarnów zmierzył się na wyjeździe z liderem, Wolanią Wola Rzędzińska. Zdecydowanie lepiej rozpoczęli to spotkanie gospodarze, którzy po trafieniach Adriana Chłonia (6 min) i Artura Nowaka (15 min z rzutu karnego) prowadzili 2-0. Dzięki strzałom Szczepana Koguta (32 min) i Marcina Furmańskiego (45 min) pierwsza połowa zakończyła się jednak remisowo. Po zmianie stron zdecydowanie skuteczniejsi byli piłkarze Wolanii. Na kolejne prowadzenie wyszli za sprawą Konrada Barwacza, w samej końcówce zdobywając jeszcze bramki po strzałach Wojciecha Szkotaka (90 min) i Bartłomieja Starzyka 90+2 min. Mimo przegranej, Metal nadal zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

Z dwóch naszych zespołów występujących w klasie „B”, zdecydowanie lepiej zaprezentowała się podczas tego weekendu Iskra Tarnów. W pierwszej połowie wyjazdowego spotkania z Tarnowcem, na listę strzelców wpisali się Arkadiusz Cygan (3 min), Dawid Cich (25 min) oraz Miłosz Mosio (40 min). Po zmianie stron, w odpowiedzi na bramkę Michała Nowaka (78 min), w 81 min między słupki trafił Robert Tomasiewicz i mecz zakończył się zwycięstwem Iskry 4-1 (3-0). Drugiej z rzędu porażki na własnym boisku doznali natomiast piłkarze Błękitnych 1947 Tarnów. Losy ich spotkania z ekipą Wierzchosławice-Ostrów rozstrzygnęły się już w pierwszym kwadransie. Goście objęli prowadzenie w 3 min po strzale Karola Lecha. Siedem minut później po samobójczym trafieniu Marka Kowalika było 1-1, a wynik na 2-1 (2-1) dla przyjezdnych ustalił w 13 min Rafał Bryl. Po dwóch wiosennych kolejkach, Iskra klasyfikowana jest na trzeciej pozycji, a Błękitni 1947 zajmują czwarte miejsce.