Dwa zwycięstwa najmłodszych piłkarek ręcznych Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwa zwycięstwa najmłodszych piłkarek ręcznych Pałacu

O punkty w młodzieżowych ligach Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej walczyło pięć drużyn MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. Dorobek ich weekendowych występów to trzy zwycięstwa i cztery przegrane.

W ósmej kolejce spotkań małopolskiej ligi juniorek, MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zmierzył się w swojej hali z mającym na koncie komplet punktów, liderem, SPR-em Olkusz. W 2 min po dwóch bramkach Aleksandry Pazdro „siódemka” trenera Tomasza Śmieszka prowadziła 2-0. W 5 min rywalki doprowadziły co prawda do remisu 2-2, ale w 9 min po rzucie Dagmary Biedroń na tablicy pojawił się wynik 6-3 dla Pałacu. Prowadzeniem tym tarnowianki nie cieszyły się zbyt długo. W 12 min przegrywały już 6-7, a siedem minut później ekipa z Olkusza prowadziła 14-9. W 20 min rzut karny wykorzystała Katarzyna Kucajda i było 11-14. Kolejny fragment meczu olkuszanki wygrały jednak 4-0 i w 24 min prowadziły 18-11. Końcówka pierwszej połowy była już wyrównana i ta część meczu zakończyła się sześciobramkową wygraną przyjezdnych.

Zaraz po przerwie olkuszanki dorzuciły kolejne dwie bramki, ale w 34 min prowadziły tylko 25-19. Dziewięć minut później ich przewaga wzrosła jednak do czternastu „oczek” (34-20), co praktycznie oznaczało rozstrzygnięcie rywalizacji w tym pojedynku. W 47 min szczypiornistki z Olkusza prowadziły 39-23. W końcówce dzięki bramkom Aleksandry Pazdro, Katarzyny Kucajdy i Aleksandry Stach, tarnowianki zmniejszyły nieco rozmiary porażki, przegrywając 33-44 (16-22).

MKS PM MPEC: Nadia Buch, Natalia Madejska – Katarzyna Kucajda 12, Aleksandra Pazdro 10, Dagmara Biedroń 5, Aleksandra Stach 5, Oliwia Baut 1, Gabriela Brożek, Martyna Dębowska, Weronika Gondek, Aleksandra Hoim, Magdalena Leśniak, Martyna Rataj.

W zaległym spotkaniu drugiej kolejki małopolskiej ligi juniorek młodszych, w Sułkowicach zmierzyły się zespoły, które przegrały swoje dwa pierwsze mecze: miejscowa Gościbia oraz MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. Zdecydowanie lepiej ten mecz rozpoczęły gospodynie, które w 8 min prowadziły 5-1. Potem gra wyrównała się, a w 13 min po rzucie Dagmary Biedroń podopieczne trenera Tomasza Śmieszka zbliżyły się do rywalek na odległość dwóch tylko trafień (6-4). Trzy minuty później było jednak 8-4, a w 22 min miejscowe prowadziły 10-6. Trafienia Martyny Dębowskiej i Weroniki Gondek, pozwoliły „siódemce” Pałacu na doprowadzenie w 24 min do stanu 10-8, a pierwsza połowa zakończyła się trzybramkową wygraną Gościbii.

Po dziesięciu minutach gry po przerwie, druga w tej odsłonie bramka Magdaleny Leśniak, spowodowała, że na tablicy pojawił się rezultat 14-12. W końcowych dwudziestu minutach, tarnowianki zdobyły jednak tylko jedną bramkę (w 45 min rzuciła ją Weronika Gondek, doprowadzając do wyniku 16-13). Rywalki w tym czasie powiększyły natomiast swój dorobek o siedem trafień, wygrywając 21-13 (12-9).

MKS PM MPEC: Nadia Buch – Magdalena Leśniak 4, Dagmara Biedroń 3, Weronika Gondek 3, Martyna Dębowska 2, Zuzanna Marek 1, Aleksandra Czapla, Maja Gawlik, Julia Iwaniec, Julia Leśniak, Oliwia Moździeż, Patrycja Wentrych, Paulina Zielińska.

Kolejne, trzecie w czwartym meczu, zwycięstwo odniosła trenowana przez Martę Świątek-Węc, drużyna młodziczek MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. W meczu rozegranym w hali tarnowskiej Szkoły Podstawowej nr 23, rywalem naszego zespołu był UKS Krakowiak 85 Kraków. W 6 min, po trafieniu Julii Wajdy, Pałac prowadził 5-1. Dwie minuty później przewaga naszej drużyny zmalała do dwóch bramek (5-3), ale w 12 min Oliwia Hołda doprowadziła do stanu 8-3. Rywalki ponownie zbliżyły się na dystans dwóch „oczek” (9-7 w 17 min), na minutę przed końcem pierwszej połowy po akcji Martyny Adamczyk było jednak 14-9. Ostatnie w tej odsłonie słowo należało do krakowianek, stąd do szatni oba zespoły zeszły przy trzybramkowym tylko prowadzeniu ekipy z Tarnowa.

Fragment między 27, a 33 min podopieczne trenerki Marty Świątek-Węc wygrały 5-0 i po dwóch z rzędu bramkach Martyny Adamczyk, prowadziły już 20-12. Przyjezdne szybko zmniejszyły straty do sześciu trafień (20-14 w 35 min) i jeszcze w 39 min przegrywały tylko 16-22. Kolejne minuty przebiegały pod dyktando Pałacu, stąd też w 47 min było już 28-17. Ostatnie minuty przyniosły już tylko kosmetyczną zmianę wyniku.

MKS PM MPEC: Gabriela Janas – Martyna Adamczyk 7, Aleksandra Leśniak 7, Julia Wajda 5, Natalia Nowak 4, Aleksandra Czapla 3, Julia Kasprzykowska 2, Oliwia Bajgier 1, Oliwia Hołda 1, Kornelia Buczek, Natalia Hajzler, Julia Leśniak, Izabela Pawłowska, Patrycja Wentrych.

Pierwszych w tym sezonie punktów nie udało zdobyć się zawodnikom drugiej drużyny młodzików MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. Podopieczni trenera Pawła Pecki, w domowym meczu przegrali 16-18 (10-10) z Kusym II Kraków. Wynik spotkania otworzył w 1 min Jakub Firlej, w 4 min tarnowianie przegrywali jednak 1-3. Straty udało im się odrobić dopiero w 18 min, kiedy po rzucie karnym Filipa Klucznika notowano wynik 7-7. W 24 min po dwóch z rzędu trafieniach Kacpra Rybickiego, Pałac prowadził 10-9, ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisowo.

W drugą część meczu zdecydowanie lepiej weszli krakowianie. W 29 min goście prowadzili 13-10, a dwie minuty później 15-11. Na dwie minuty przed końcem, Kacper Golec zmniejszył straty naszej drużyny do jednej bramki (16-17), ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych, a konkretnie do Macieja Karasia, który w 50 min przypieczętował zwycięstwo Kusego II.

MKS PM MPEC II: Mikołaj Stec, Bartosz Baut – Kacper Golec 4, Jakub Firlej 3, Filip Klucznik 3, Kacper Rybicki 3, Krystian Bielecki 1, Kacper Marszołek 1, Jakub Wzorek 1, Paweł Białas, Mikołaj Denisiuk, Kacper Jeż, Konrad Klucznik, Tomasz Ziaja.

Dwa zwycięstwa i porażka oto dorobek najmłodszych szczypiornistek Pałacu, występujących w rozgrywanym w Tarnowie turnieju małopolskiej ligi dziewcząt. Podopieczne trenerki Marty Świątek-Węc pokonały w nim 18-10 (7-4) Kusego II Kraków i 10-9 (5-5) SPR I Olkusz oraz uległy 9-11 (4-7) drugiej „siódemce” z Olkusza.

MKS PM MPEC: Liliana Tai 15, Kamila Zając 9, Gabriela Muciek 8, Amelia Maślanka 2, Maria Frączek 1, Milena Kalinowska 1, Kinga Tyborowicz 1, Olga Denisiuk, Julia Foszcz, Wiktoria Kobylarczyk, Liliana Kołton, Julia Kubis, Wiktoria Łabno, Klaudia Schab, Laura Stelmach, Izabela Śliwa.