Dwa zwycięstwa i porażka młodych koszykarzy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwa zwycięstwa i porażka młodych koszykarzy

Kolejne spotkania rozegrały tarnowskie zespoły rywalizujące w młodzieżowych rozgrywkach koszykarskich. Swoje mecze wygrali kadeci „A” i młodzicy MUKS 1811 Unii Tarnów, z porażką pogodzić musieli się natomiast juniorzy MKS Pałac Młodzieży Tarnów.

W pojedynku juniorów, trenowana przez Jacka Falkowskiego drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów zagrała na wyjeździe z Wisłą Kraków. Dla Pałacu był to drugi w tym sezonie mecz, w pierwszym pokonali w Oświęcimiu tamtejszy UKS Kadet 77-53 (11-14, 25-15, 23-14, 18-10). W Krakowie powiodło im się niestety gorzej. O ich porażce zadecydowała głównie pierwsza połowa, którą gospodarze wygrali 39-26. W drugiej połowie gra była już bardziej wyrównana i spotkanie zakończyło się wygraną Wisły 74-58 (19-14, 20-12, 16-14, 19-18).

MKS Pałac Młodzieży: Piotr Zaczkiewicz 28, Mateusz Jarosiński 16, Dawid Łazarz 12, Wojciech Iwaniec 2, Bartłomiej Ciochoń 0, Dawid Czarnik 0, Mikołaj Ginter 0, Kamil Górecki 0, Krystian Kopeć 0, Stanisław Majchrzak 0.

W lidze kadetów „A”, prowadzona przez trenera Jarosława Mosio drużyna MUKS 1811 Unii zmierzyła się na wyjeździe z STK Nowy Sącz. Po pierwszej kwarcie dość wyraźnie wygranej przez tarnowian, w drugiej nieznaczną przewagę osiągnęli sądeczanie, stąd też do przerwy ekipa z Tarnowa prowadziła tylko 37-32. Po zmianie stron na parkiecie przeważali już tarnowianie i mecz zakończył się ich pewną wygraną 77-47 (20-11, 17-21, 19-9, 21-6).

MUKS 1811 Unia: Bartłomiej Kras 15, Michał Knapik 14, Andrzej Schabowski 12, Damian Banak 9, Adrian Kloch 9, Mateusz Pochroń 9, Dominik Nowak 5, Mikołaj Ciesielski 2, Brajan Sowa 2, Adrian Boduch 0, Dominik Machala 0, Kacper Maniawski 0.

Drugie kolejne zwycięstwo odnieśli młodzicy MUKS 1811 Unii. W spotkaniu rozgrywanym w hali Miejskiego Domu Sportu drużyna trenera Łukasza Stawarza zmierzyła się z wzmocnioną kadrowo przed sezonem, Koroną Kraków. W pierwszej połowie krakowianie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i do przerwy wygrywali 37-33. Trzecia kwarta zakończyła się jednak ośmiopunktową wygraną gospodarzy, którzy tym samym wyszli na prowadzenie 53-49. Dobra gra tarnowian w ostatniej części meczu pozwoliła im nie tylko na utrzymanie tej przewagi, ale i na znaczne jej powiększenie. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną MUKS 1811 Unii 71-61 (12-17, 21-20, 20-12, 18-12).

MUKS 1811 Unia: Grzegorz Idziak 21, Jakub Więckowski 13, Igor Michalski 9, Adrian Szumlański 9, Sebastian Dynda 7, Miłosz Tyrka 7, Dominik Podraza 5, Arkadiusz Cholewa 0, Bartosz Opioła 0, Kamil Pyzik 0, Eryk Styrkowiec 0.