Duże emocje i wygrana SPR PWSZ w Legionowie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Duże emocje i wygrana SPR PWSZ w Legionowie

Kolejne, trzynaste już, zwycięstwo odnieśli w niedzielę pierwszoligowi piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów. Wygrana w wyjazdowym pojedynku z KPR Legionowo nie przyszła jednak podopiecznym trenera Ryszarda Tabora łatwo. Spotkanie zakończyło się bowiem zwycięstwem tarnowskiej „siódemki” 30-29 (13-14).

Mecz rozpoczął się od dwóch trafień Wiktora Jędrzejewskiego (2-0 w 3 min), a do pierwszego remisu doprowadził w 6 min Marcin Wajda, po którego rzucie na tablicy pojawił się wynik 4-4. Trzy minuty później było jednak 6-4 dla „siódemki” z Legionowa, która w 19 min po trafieniu Kamila Cioka powiększyła dzielący oba zespoły dystans do trzech trafień (11-8). W odpowiedzi dwukrotnie na listę strzelców wpisał się jednak Marcin Wajda (11-10 w 24 min), a na minutę przed końcem pierwszej połowy, po akcji Alberta Sanka było 12-12. W końcówce tej odsłony nieznacznie skuteczniejsi okazali się gospodarze, schodząc do szatni z jednobramkową przewagą.

W 33 min na tablicy pojawił się rezultat 15-14. Dwie minuty później po rzutach Łukasza Nowaka i Alberta Sanka było 16-15 dla gości i było to pierwsze tego dnia prowadzenie SPR PWSZ. W 40 min po drugim tego dnia trafieniu Jakuba Ćwięki (po zmianie stron rzucił osiem bramek) podopieczni trenera Ryszarda Tabora wygrywali 19-17. Kolejny fragment spotkania należał jednak do gospodarzy i w 44 min po akcji Michała Grabowskiego, KPR Legionowo prowadził 21-19. Trzy minuty później Jakub Ćwięka doprowadził do remisu 21-21 i do końca spotkania żadnej z drużyn nie udało się już wypracować przewagi większej niż jednobramkowa. Zdecydowanie częściej na prowadzeniu byli jednak w tym fragmencie spotkania gospodarze, którzy w 56 min prowadzili 28-27. Do kolejnego, jedenastego już po przerwie, remisu doprowadził w 57 min Krzysztof Mogielnicki. Jeszcze w tej samej minucie po rzucie Jakuba Kowalika było 29-28 dla „siódemki” z Tarnowa. Chwilę później rzut karny wykorzystał Michał Grabowski (29-29 w 58 min), a decydującą o wygranej SPR PWSZ bramkę rzucił w 59 min Jakub Ćwięka.

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń, Grzegorz Barnaś – Jakub Ćwięka 8, Marcin Wajda 7, Łukasz Nowak 6, Jakub Kowalik 4, Krzysztof Mogielnicki 2, Albert Sanek 2, Kacper Pawłowski 1, Michał Chodara, Kamil Drobiecki, Emilian Jewuła.