Czwarta z rzędu porażka koszykarzy MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Czwarta z rzędu porażka koszykarzy MUKS 1811 Unii

Czwartej z rzędu porażki doznali drugoligowi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. Domowa przegrana 78-88 (26-23, 14-16, 19-26, 19-23) z AZS Częstochowa spowodowała, że na cztery kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej, podopieczni trenera Jarosława Mosio zajmują w tabeli dwunaste miejsce.

W 2 min gospodarze przegrywali 2-5, minutę później po dwóch trafieniach Jacka Sulowskiego było jednak 6-5. Kolejne minuty przyniosły trzy celne rzuty Tomasza Bryzka, co w połączeniu z „trójką” Jacka Sulowskiego pozwoliło tarnowianom na doprowadzenie w 6 min do stanu 15-7. Jeszcze na niespełna minutę przed końcem pierwszej kwarty, koszykarze z Tarnowa prowadzili 26-19, w końcówce pierwszej kwarty dwukrotnie trafił jednak Jarosław Fomiczow i odsłona ta zakończyła się trzypunktową tylko wygraną MUKS 1811 Unii.

Na początku 12 min za trzy punkty trafił Łukasz Kasperzec i na tablicy pojawił się wynik 31-25. W odpowiedzi takim samym rzutem popisał się Piotr Łucka. Przy rezultacie 35-30, częstochowianie zdobyli osiem punktów z rzędu i na niespełna dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, po rzucie wolnym Macieja Koćmy prowadzili 38-35. Na dziewięć sekund przed końcem tej odsłony „akademicy” wygrywali jeszcze 39-37, niemal równo z syreną za trzy punkty trafił jednak Łukasz Kasperzec i do szatni oba zespoły zeszły przy wyniku 40-39 dla MUKS 1811 Unii.

Początek trzeciej kwarty należał zdecydowanie do koszykarzy z Częstochowy, którzy po trzech z rzędu trafieniach Macieja Koćmy w 32 min wygrywali 45-40. Dwie minuty później było 45-50, ale rzuty wolne Tomasza Bryzka i trafienie Jacka Sulowskiego, pozwoliły tarnowianom na zmniejszenie strat do jednego zaledwie „oczka” (49-50). Odpowiedź gości była jednak bardzo szybka, w 26 min było już 49-57. Minutę później, po rzutach wolnych Dominika Niemczury i Tomasza Palmowskiego, na tablicy pojawił się wynik 53-57, a na niewiele ponad minutę przed końcem trzeciej kwarty, po trafieniu tego drugiego tarnowianie przegrywali tylko 59-61. W końcówce kwarty cztery punkty zdobył jednak Przemysław Łaszewski i przewaga AZS wzrosła do sześciu „oczek”.

W ostatniej odsłonie na pierwsze punkty z gry czekać trzeba było ponad cztery minuty, na początku 35 min Tomasz Palmowski doprowadził do wyniku 63-66. W dalszych minutach gospodarze zdobywali punkty jedynie z linii rzutów wolnych i na początku 38 min przegrywali 69-72. Po rzucie Jarosława Fomiczowa i „trójce” Huberta Makucha, prowadzenie ekipy z Częstochowy szybko powiększyło się do ośmiu punktów (69-77 w 39 min). Straty tej podopiecznym trenera Jarosława Mosio nie udało się już zniwelować. Tarnowianie próbowali przerywać akcje przeciwników faulami, częstochowianie praktycznie nie mylili się jednak z linii rzutów wolnych, wykorzystując jedenaście z dwunastu prób.

MUKS 1811 Unia: Tomasz Bryzek 22, Tomasz Palmowski 22, Jacek Sulowski 18, Łukasz Kasperzec 11, Michał Szewczyk 3, Dominik Niemczura 2, Michał Kaliński 0, Mateusz Piska 0, Michał Skowron 0, Łukasz Wardziński 0.