Czwarta wygrana drugiej drużyny Grupy Azoty - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Czwarta wygrana drugiej drużyny Grupy Azoty

Po raz pierwszy przed tarnowską publicznością zaprezentowała się wczoraj występująca w małopolsko-śląskiej grupie trzeciej ligi piłki ręcznej mężczyzn „siódemka” Grupy Azoty II Tarnów. W spotkaniu rozegranym w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, drużyna trenera Marcina Janasa pokonała 41-26 (22-13) UKS Krakowiak 85 Kraków.

Zdecydowanie lepiej rozpoczęli ten pojedynek gospodarze. Wynik otworzył w 2 min Igor Mróz, wykorzystując rzut karny. Cztery minuty później po rzucie Oskara Klamrzyńskiego na tablicy pojawił się natomiast wynik 5-0. W 7 min, zamykający tabelę krakowianie zmniejszyli straty do trzech bramek (5-2), a w 10 min przegrywali tylko 5-7. Akcja Patryka Kwarcińskiego oraz dwa trafienia Oskara Klamrzyńskiego, spowodowały jednak, w 17 min Grupa Azoty II wygrywała 11-6. Pięć minut później było 15-11, w 25 min po rzucie karnym Szymona Porębskiego oraz dwóch bramkach Korneliusza Małka zrobiło się jednak 18-11. Na minutę przed końcem pierwszej połowy, Przemysław Mądel powiększył przewagę naszego zespołu do dziesięciu „oczek” (22-12), ostatecznie do szatni oba zespoły zeszły przy dziewięciobramkowym prowadzeniu gospodarzy.

Po niespełna siedmiu minutach gry po przerwie było 24-15. Trzy bramki zdobyte w krótkim odstępie czasu przez Patryka Kwarcińskiego spowodowały jednak, że w 39 min na tablicy pojawił się rezultat 27-15. Po kolejnych dwóch minutach i rzucie najskuteczniejszego na boisku Oskara Klamrzyńskiego, przewaga zespołu trenera Marcina Janasa wzrosła do trzynastu bramek (29-16). W dalszych fragmentach spotkania utrzymywało się oscylujące w granicach jedenastu - trzynastu trafień prowadzenie tarnowian. Jeszcze w 59 min notowano wynik 39-26, rzuty Oskara Klamrzyńskiego i Jakuba Sikory powiększyły jednak dzielący oba zespoły dystans do piętnastu bramek.

Grupa Azoty II: Krzysztof Ocytko, Szczepan Mortek, Jakub Hołda - Oskar Klamrzyński 12, Igor Mróz 8, Patryk Kwarciński 7, Szymon Porębski 3, Korneliusz Małek 3, Michał Łabno 2, Przemysław Mądel 2, Jakub Sikora 2, Grzegorz Piska 1, Konrad Wątroba 1.