Cztery razy podium w Bytomiu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Cztery razy podium w Bytomiu

Pięciu judoków Błękitnych-MPEC Tarnów rywalizowało w czwartej rundzie Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Bytomia. Plon ich występów to cztery medale: dwa złote, srebrny i brązowy.

W rywalizacji dzieci starszych, równych sobie nie miał występujący w wadze 50 kg Maksymilian Marcinek. Złoty medal, tyle że wśród dzieci młodszych wywalczył również, startujący w kategorii 46 kg, Krzysztof Puzio. Na drugim miejscu zmagania w kategorii 38 kg zakończył Bartosz Bogacz, na najniższym stopniu podium stanął natomiast występujący w kategorii 70 kg Michał Florek, dla którego był to pierwszy występ po czterotygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją kciuka. Obaj ci zawodnicy rywalizowali w kategorii dzieci starszych. Piąty z tarnowian, Wojciech Florek sklasyfikowany został na piątym miejscu w wadze 34 kg dzieci młodszych.

W rankingu obejmującym wyniki wszystkich czterech rund, najwyżej z reprezentantów Błękitnych-MPEC – na miejscach 4-5 wśród dzieci starszych – sklasyfikowany został Maksymilian Marcinek. W tej samej kategorii wagowej dziesiątą pozycję zapewnił sobie Bartosz Bogacz, a tuż za nim uplasował się, niestartujący w zawodach ostatniej rundy, Mateusz Brożek. W zmaganiach dzieci młodszych szóstą lokatę wywalczył natomiast Krzysztof Puzio.