Bez medali pod siatką - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Bez medali pod siatką

Dwie nasze drużyny rywalizowały w rozgrywanych od czwartku do niedzieli finałach wojewódzkich mistrzostw Małopolski juniorek i juniorów w siatkówce. Niestety ani zawodniczkom UKS Jedynka Tarnów, ani zawodnikom Iskierki Tarnów nie udało się wywalczyć awansu do 1/4 finałów Mistrzostw Polski. Uzyskały go trzy najlepsze ekipy obu turniejów.

Trenowany przez Urszulę Świerczek i Beatę Wyrobę zespół juniorek UKS Jedynka Tarnów o medale mistrzostw Małopolski i awans do rozgrywek centralnych walczył w Oświęcimiu. W pierwszym meczu grupowym tarnowianki pokonały 3-0 (25-10, 25-22, 25-20) MKS MOS Wieliczka. W drugim uległy natomiast 0-3 (22-25, 17-25, 24-26) Elite Volley Kraków i sklasyfikowane zostały na drugim miejscu w grupie. W meczu półfinałowym nasz zespół przegrał 0-3 (9-25, 14-25, 21-25) z UKS Setbol Oświęcim, w pojedynku o trzecie miejsce, musiał natomiast uznać wyższość Solnej Wieliczka, po zaciętym meczu przegrywając 0-3 (27-29, 25-27, 19-25). Mistrzostwo Małopolski zdobyły siatkarki Elite Volley Kraków, pokonując w finale 3-2 SMS Setbol Oświęcim.

UKS Jedynka: Julia Stachura, Dominika Małek, Zuzanna Stachura, Gabriela Stachura, Julia Koziańska, Dominika Zelek, Kalina Warchoł, Martyna Mękal, Aneta Gogola, Julia Wardzała, Aleksandra Pokora, Gabriela Liana, Aleksandra Starzyk, Patrycja Skruch.

Podopieczni trenera Andrzeja Łosia, juniorzy Iskierki Tarnów, rywalizowali w turnieju w Krakowie. W pierwszym spotkaniu tarnowianie zmierzyli się z MKS-em Andrychów, przegrywając 0-3 (20-25, 17-25, 20-25). Nasz zespół nie sprostał także SMS Sparta AGH Kraków, ulegając gospodarzom finałowych zawodów 0-3 (22-25, 11-25, 22-25). Dało to młodym siatkarzom Iskierki (w tarnowskiej drużynie grał tylko jeden zawodnik urodzony w roku 2001, pozostali w przyszłym roku nadal będą mogli występować w rozgrywkach juniorskich) trzecie miejsce w grupie oraz piątą lokatę w końcowej klasyfikacji mistrzostw. Mistrzem Małopolski została SMS Sparta AGH Kraków, w finale pokonując 3-1 ekipę z Andrychowa. W „małym” finale Hutnik Wanda Kraków w identycznych rozmiarach pokonał natomiast UMKS Kęczanin Kęty.

MUKS Iskierka: Karol Czarnecki, Adrian Lachowicz, Wojciech Rubacha, Bartosz Krawiec, Michał Wiktor, Piotr Zyguła, Mateusz Nowak, Maksymilian Janik, Miłosz Tyrka, Nikodem Zacharek, Domingo Gromniak, Oskar Mazur, Michał Kuczek, Jan Mruk, Kamil Pilarski.