WOŚP zagra po raz dwudziesty siódmy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 27. Na ulice Tarnowa wyjdzie ponad tysiąc wolontariuszy, którzy 13 stycznia będą zbierać datki na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.  – To bardzo miłe, że tarnowianie chcą z nami grać i wspierają nas coraz aktywniej – mówi Agata Grudzień, zastępca szefa tarnowskiego sztabu WOŚP.

W Tarnowie wielkie świętowanie rozpocznie się już w czwartek, 10 stycznia. Wtedy to zaplanowano zawody pływackie na basenie w Miejskim Domu Sportu w Mościcach.

W przededniu wielkiego finału odbędą się zawody kartingowe Grand Prix o Moto Serce WOŚP. Impreza ma charakter otwarty. Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zachęcają kawalerów, żonatych, motocyklistów, rajdowców, kartingowców. Po prostu wszystkich amatorów gokartów.

Program na niedzielę, 13 stycznia, obfitować będzie m.in. w wydarzenia sportowe oraz muzyczne. W tym dniu w godz. 9.00-13.00 w Stacji Krwiodawstwa przy ul. Szpitalnej 13 będzie można oddać krew. Rok temu podczas 26. Finału WOŚP udało się zebrać 12 litrów krwi. W tym roku organizatorzy liczą na jeszcze lepszy wynik.

Także w dniu finału za datek do puszki będzie można się poślizgać na dwóch tarnowskich lodowiskach. Obiekt przy ul. Wojska Polskiego będzie czynny od godz. 10.00, a w Mościcach od godz. 9.00.

Po raz kolejny w akcję WOŚP włączyła się też Szkółka Piłkarska KS Metal Tarnów. W tym roku w ramach rozgrywek halowych na parkiecie zobaczymy zmagania 3-i 4-latków.

Po południu na rynku zrobi się smacznie. Dziennikarze Radia Eska za datek do puszki rozdawać będą żurek oraz radiowe gadżety. Od godz. 16.00 na scenie pojawią się tarnowscy muzycy (New Chapter, See You Later, Kamil Juszczyk i zespół Siq).

Nie zabraknie również biegu z pochodniami, który wyruszy przed godz. 19.00 ze Szkoły Podstawowej nr 23 w kierunku rynku. – Ten bieg to już nasza tradycja. Zapraszamy do wspólnej aktywności wszystkich mieszkańców miasta  – zachęca Ryszard Jasicz, trener MLUKS Tarnów.

Z WOŚP zagrają także tarnowscy rowerzyści. Przejazd wszystkich amatorów jednośladów zaplanowano o godz. 19.00. Zbiórka przy centrum handlowym na ul. Błonie.

Wieczorem nastąpi podsumowanie 27. finału oraz tradycyjny pokaz sztucznych ogni, tzw. „Światełko do nieba”.

Pieniądze, które zostaną zebrane podczas tegorocznego finału WOŚP, zostaną przekazane specjalistycznym szpitalom dziecięcym. Są to placówki z oddziałami drugiego oraz trzeciego stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali.

Szczegółowy program 27. Finału WOŚP w Tarnowie dostępny jest TUTAJ.