Ojciec uczcił na torze pamięć syna - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Ojciec uczcił na torze pamięć syna

W niedzielę na torze w Mościcach odbył się memoriałowy turniej żużlowy poświęcony pamięci zmarłego w ubiegłym roku w wyniku tragicznego wypadku na torze w Rybniku, młodego zawodnika „Jaskółek”, Krystiana Rempały. Na starcie zawodów stanęło osiemnastu zawodników, w tym ojciec Krystiana, 46-letni Jacek Rempała. Przed rozpoczęciem rywalizacji, Martyna Rempała przypomniała sylwetkę swojego brata, mama Krystiana, Bożena Rempała otrzymała natomiast pamiątkowy bukiet od delegacji zawodników startujących w memoriale.

Jacek Rempała, dla którego był to drugi start w tym sezonie zwyciężył nawet w jednym biegu. W dwunastym wyścigu okazał się lepszy od Michała Gruchalskiego i Wiktora Trofimowa jr (Kamil Wieczorek miał w tej gonitwie defekt), a jego zwycięstwo przyjęte zostało przez tarnowskich kibiców owacją na stojąco. Łącznie nestor tarnowskiego żużla zdobył cztery punkty i sklasyfikowany został na trzynastym miejscu. - Wystartowałem w niedzielę i zapisałem się w historii. Ostatni raz regularnie ścigałem się w 2014 roku, razem z Krystianem. Powiedziałem wtedy, że kończę karierę i poświęcam się synowi... Jeździłem teraz na jego motocyklu, w jego kasku, rękawiczkach i okularach – mówił po zawodach w rozmowie z portalem sportowefakty.pl, Jacek Rempała.

Zwycięzcą memoriałowego turnieju został zawodnik Grupy Azoty Unii Tarnów, Jakub Jamróg, który jedynej porażki doznał z innym zawodnikiem „Jaskółek”, Kennethem Bjerre. Ten ostatni miał spore szanse na zwycięstwo, ale po trzech biegach wycofał się z zawodów, oddając swoje starty młodym zawodnikom Grupy Azoty Unii: Kacprowi Koniecznemu i Krystianowi Stefanowowi. Drugie miejsce wywalczył klubowy kolega zwycięzcy, Artur Czaja, na trzecim miejscu sklasyfikowany został natomiast Bartosz Smektała z Fogo Unii Leszno. Zawodnik z Leszna szanse na wyższą lokatę pogrzebał w biegu dziewiątym, w którym przyjechał na metę jako ostatni.

Wyniki:

1. Jakub Jamróg (Grupa Azoty Unia Tarnów) 14 (3,2,3,3,3)2. Artur Czaja (Grupa Azoty Unia Tarnów) 13 (2,3,3,3,2)3. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno) 12 (3,3,0,3,3)4. Daniel Kaczmarek (Get Well Toruń) 11 (2,2,2,2,3)5. Oskar Bober (Betard Sparta Wrocław) 10 (1,3,1,2,3)6. Kenneth Bjerre (Grupa Azoty Unia Tarnów) 8 (3,3,2,-,-)7. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno) 8 (1,2,3,2,0)8. Patryk Rolnicki (Grupa Azoty Unia Tarnów) 8 (3,1,1,2,1)9. Wiktor Kułakow (Polonia Bydgoszcz) 7 (1,1,w,3,2)10. Michał Gruchalski (Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa) 7 (2,0,2,1,2)11. Jakub Miśkowiak (Orzeł Łódź) 5 (1,2,2,0,0)12. Wiktor Lampart (Stal Rzeszów) 5 (2,1,w,1,1)13. Jacek Rempała (Grupa Azoty Unia Tarnów) 4 (0,0,3,0,1)14. Szymon Szlauderbach (Fogo Unia Leszno) 4 (0,0,1,1,2)15. Wiktor Trofimow jr (Fogo Unia Leszno) 4 (0,1,1,1,1)16. Kamil Wieczorek (MRGARDEN GKM Grudziądz) 0 (0,d,d,0,0)17-18. Krystian Stefanów (Grupa Azoty Unia Tarnów) 0 (0)17-18. Kacper Konieczny (Grupa Azoty Unia Tarnów) 0 (0)