Marcin Dzieński trzeci w Pucharze Europy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Marcin Dzieński trzeci w Pucharze Europy

Z brązowym medalem Mateusza Dzieńskiego z AZS Akademii Tarnowskiej powrócili tarnowscy wspinacze z rozgrywanych w Lublinie zawodów Pucharu Europy i Pucharu Europy Juniorów we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas.

Podium Pucharu Europy seniorów

Tarnowianin w kwalifikacjach Pucharu Europy uzyskał ósmy czas 5.49 s. Spowodowało to, że po wyeliminowaniu w pierwszej rundzie Austriaka Lawrence’a Bogeschdorfera, już w ćwierćfinale musiał zmierzyć się z najszybszym w tej fazie rywalizacji, Yaroslavem Tkachem. Tarnowianin pokonał Ukraińca o sześć setnych sekundy, w biegu półfinałowym z Włochem Lucą Robbiatim popełnił jednak drobny błąd i pozostała mu walka o trzecią lokatę. W „małym” finale zdecydowanie zwyciężył Austriaka Kevina Amona (czasy odpowiednio 5.29 s i 6.47 s), stając tym samym na najniższym stopniu podium. Awans do fazy pucharowej wywalczyli także pozostali trzej reprezentanci AZS AT. Oskar Szalecki sklasyfikowany został na dwunastym miejscu, Bartłomiej Podlewski był piętnasty, a Mikołaj Wróblewski sklasyfikowany został na szesnastej pozycji.

W zmaganiach seniorek zaprezentowała się Anna Brożek z AZS Akademii Tarnowskiej. W kwalifikacjach z wynikiem 7.86 s uplasowała się ona na dziesiątej pozycji. W pierwszej rundzie pucharowej wyeliminowała koleżankę z reprezentacji, Marię Szwed, w ćwierćfinale przegrała natomiast z późniejszą finalistką, Beatrice Colli z Włoch, kończąc rywalizację na siódmym miejscu

W rywalizacji młodzieżowców, Oskar Szalecki z czasem 5.68 s wygrał kwalifikacje. W ćwierćfinale okazał się jednak o siedem setnych sekundy gorszy od Ukraińca Denysa Mozolevycha i sklasyfikowany został na piątej pozycji. W zmaganiach juniorek zaprezentowała się natomiast Natalia Bibro z MKS Pałac Młodzieży Tarnów, kończąc rywalizację na piętnastej pozycji.