Ferie z biblioteką

Ferie zimowe za pasem. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach Tarnowa propozycje na aktywne spędzenie dwóch tygodni wolnego przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka na tych, którzy przyjdą do siedziby biblioteki przy ul. Staszica, czekać będzie miś wraz z przyjaciółmi. Będą drobne upominki, dużo śmiechu i teatrzyk „Zimowe zabawy” mieszkańców Stumilowego Lasu.

Dla fanów przebieranek oraz śpiewanek i instrumentów zaplanowano muzyczne spotkanie. Jego uczestnicy poznają jedną z najweselszych i gwarniejszych polskich tradycji. Dowiedzą się, kim był Turoń i jak w dawnych czasach psocili kolędnicy.

Tematem tegorocznych ferii będzie też Antarktyda – najbardziej niegościnny kontynent na ziemi. Pracownicy biblioteki zabiorą najmłodszych w wirtualną podróż po mroźnej i skutej lodem krainie. Będzie okazja, aby poznać jej najbardziej charakterystycznych mieszkańców, spróbować wytropić słonia morskiego oraz stworzyć niezwykłą zorzę polarną.

W poszczególnych filiach biblioteki będzie można też m.in. pograć w gry planszowe, poukładać puzzle, wykonać maskę karnawałową, wziąć udział w warsztatach literacko-plastycznych czy zaprojektować lampiony z wykorzystaniem różnych technik.

Szczegółowe informacje dotyczące zajęć dostępne są na oficjalnej stronie biblioteki www.biblioteka.tarnow.pl.

(ks)