Ferie w muzeum

Ofertę na najbliższe ferie zimowe przygotowało Muzeum Okręgowe. Zajęcia podzielone zostały na dwa cykle. Pierwszy z nich „Wio koniku, wio!” rozpocznie się już 15 stycznia.

W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzą się m.in., jak ważną rolę w historii Polski odegrały konie oraz poznają znaczenie przysłów: „Znamy się jak łyse konie”, „Koń by się uśmiał”, „Zrobić kogoś w konia”. Na zakończenie wykonają własnego konika i ozdobią jego siodło „drogimi kamieniami”, jak za czasów dawnej Rzeczpospolitej szlacheckiej. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym i potrwają do 17 stycznia.

Drugi cykl warsztatów, który zatytułowano „Szlachcianka i szlachcic w 3D”, rozpocznie się 22 stycznia. W trakcie zajęć dzieci dowiedzą się, jak wyglądały dawne modne stroje, z czego były wykonywane i jak je przechowywano. Następnie poznają, z jakich elementów składał się szlachecki strój staropolski. W części warsztatowej uczestnicy własnoręcznie wykonają ozdobną kartkę „Szlachcianka i szlachcic w 3D” w formacie A4. Warsztaty potrwają do 24 stycznia. Mogą wziąć w nich udział dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Koszt udziału w zajęciach to sześć złotych. Zapisy przyjmowane są telefonicznie (14 692 90 00) lub w Ratuszu.

(ks)