Stypendia dla najzdolniejszych uczniów

W tym roku stypendia prezydenta przyznano 79 uczniom. Trafiły one do najzdolniejszych, którzy mogą pochwalić się wybitnymi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi. Na ten cel miasto przeznaczyło 200 tys. zł.

Do Wydziału Edukacji wpłynęło 119 wniosków, jednak wymogi formalne spełniono w przypadku 79 z nich. Uczniowie mogli liczyć na jednorazowe stypendium w wysokości maksymalnie 3000 zł. Te najwyższe trafiły do uczniów, którzy uzyskali tytuł laureata za wybitne osiągnięcia naukowe. 2400 zł otrzymali najzdolniejsi, posiadający tytuł finalisty za osiągnięcia naukowe. Za wybitne wyniki artystyczne postanowiono przyznać uczniom stypendia w wysokości 1600 zł.

Bardzo wam wszystkim gratuluję, jesteście dumą Tarnowa. Będziemy was dalej obserwować, bo wiem, że dalej będziecie się rozwijać, że to co osiągnęliście nie jest kresem, a początkiem fantastycznej przygody artystycznej, naukowej – podkreślał prezydent Roman Ciepiela podczas dzisiejszej uroczystości w Sali Lustrzanej. – Wierzę, że uczniowie, którzy otrzymali stypendium w przyszłości odnajdą się w każdej życiowej sytuacji, jako pracownicy, obywatele – mówił z kolei Artur Puciłowski, dyrektor tarnowskiej delegatury Kuratorium Oświaty. – Dzisiaj otrzymujecie stypendia, to krótka chwila, a na ten sukces trzeba było pracować bardzo długo – dodała radna Anna Krakowska.

Podobnie jak w zeszłym roku największą liczbą stypendystów może się pochwalić Zespół Szkół Muzycznych, gdzie uczęszcza 16 wybitnie uzdolnionych uczniów. Na drugim miejscu znalazło się III Liceum Ogólnokształcące z liczbą 15 stypendystów, zaś na trzecim Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 – 10 wyróżnionych.

W gronie stypendystów znaleźli się rekordziści, którzy wyróżnienie otrzymali po raz czwarty: Filip Gawron, Łukasz Gieracki, Jakub Hońdo, Filip Konieczny, Artur Łukasik, Rafał Pyzik i Julia Świętnicka. Najwięcej osiągnięć ma na swoim koncie Julia Filip, uczennica Gimnazjum Dwujęzycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2, która jest potrójną laureatką i pięciokrotną finalistką.

Dodajmy, że stypendia prezydenta przyznawane są od 2003 roku.

(ww)

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

 

Lista osób, które otrzymały stypendium prezydenta:

- legitymując się wybitnymi osiągnięciami naukowymi:

  1. Barabaś Szymon, uczeń Szkoły Podstawowej Nr 18 w Tarnowie;
  2. Bednarz Weronika, uczennica Gimnazjum Nr 4 w Tarnowie;
  3. Burnóg Sylwia, uczennica Gimnazjum Nr 10 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Tarnowie;
  4. Chmura Dominik, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie;
  5. Cyrek Małgorzata, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 20 z Oddziałami Sportowymi w Tarnowie;
  6. Dura Piotr, uczeń Szkoły Podstawowej Nr 17 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Tarnowie;
  7. Filip Julia, uczennica Gimnazjum Dwujęzycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Tarnowie;
  8. Gawron Filip, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie;
  9. Gawryał Grzegorz, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie;
  10. Gieracki Filip, uczeń Gimnazjum Nr 2 w Tarnowie;
  11. Gieracki Łukasz, uczeń Gimnazjum Nr 2 w Tarnowie;
  12. Grzywa Mikołaj, uczeń Szkoły Podstawowej w Oleśnie;
  13. Hońdo Jakub, uczeń Gimnazjum Dwujęzycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Tarnowie;
  14. Kaczak Katarzyna, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie;
  15. Kania Jakub, uczeń Gimnazjum Nr 2 w Tarnowie;
  16. Kantor Karolina, uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Tarnowie;
  17. Karczewski Krystian, uczeń Gimnazjum Nr 6 w Tarnowie;
  18. Kawula Adrianna, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie;
  19. Kokoszka Bartłomiej, uczeń Technikum Nr 7 w Zespole Szkół Budowlanych w Tarnowie;
  20. Konieczny Filip, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie;
  21. Kosman Mateusz, uczeń Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Tarnowie;
  22. Kubala Filip, uczeń Gimnazjum Nr 9 z Klasami Sportowymi w Tarnowie;
  23. Kuca Kacper, uczeń Gimnazjum Dwujęzycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Tarnowie;
  24. Leżoń Marcel, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie;
  25. Lubera Paulina, uczennica Gimnazjum Nr 8 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 4 w Tarnowie;
  26. Maciuszek Maciej, uczeń IV Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Tarnowie;
  27. Majcher Justyna, uczennica Gimnazjum Nr 11 w Tarnowie;
  28. Majchrzak Stanisław, uczeń Gimnazjum Dwujęzycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Tarnowie;
  29. Małek Jerzy, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Tarnowie;
  30. Martowicz Jan, uczeń Szkoły Podstawowej Nr 15 w Tarnowie;
  31. Maziarka Filip, uczeń Szkoły Podstawowej Nr 9 w Tarnowie;
  32. Niziołek Karolina, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie;
  33. Nowak Krzysztof, uczeń Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie;
  34. Okas Anna, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie;
  35. Olszówka Filip, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie;
  36. Opioła Michał, uczeń Gimnazjum Nr 2 w Tarnowie;
  37. Osika Julia, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie;
  38. Pęcak Wiktor, uczeń Technikum Nr 7 w Zespole Szkół Budowlanych w Tarnowie;
  39. Pietraszek Jakub, uczeń Gimnazjum Dwujęzycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Tarnowie;
  40. Przygoda Kacper, uczeń Gimnazjum Nr 2 w Tarnowie;
  41. Ptak Kacper, uczeń Szkoły Podstawowej Nr 18 w Tarnowie;
  42. Pyzik Rafał, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie;
  43. Ryndak Michał, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie;
  44. Stinia Artur, uczeń Szkoły Podstawowej Nr 15 w Tarnowie;
  45. Sudoł Szymon, uczeń Gimnazjum Dwujęzycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Tarnowie;
  46. Sus Julia, uczennica Gimnazjum Nr 2 w Tarnowie;
  47. Szczepański Jakub, uczeń Społecznego Gimnazjum Matematyczno-Przyrodniczego w Tarnowie;
  48. Ścibior Joanna, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Tarnowie;
  49. Świętnicka Julia, uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Tarnowie;
  50. Wąs Jakub, uczeń Gimnazjum Dwujęzycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Tarnowie;
  51. Więcek Jakub, uczeń Gimnazjum Nr 10 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Tarnowie;
  52. Wójcik Michał, uczeń Szkoły Podstawowej Nr 18 w Tarnowie;
  53. Zarzycki Marek, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie;
  54. Ziarek Zbigniew, uczeń Gimnazjum Dwujęzycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Tarnowie;

 

- legitymując się wybitnymi osiągnięciami artystycznymi:

  1. Breński Antoni, uczeń Szkoły Podstawowej Nr 14 w Tarnowie;
  2. Chrobak Jakub, uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie;
  3. Cyz Sara, uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie;
  4. Dyk Filip, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie;
  5. Gawełek Jakub, uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie;
  6. Gromniak Dagmara, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 14 w Tarnowie;
  7. Kapała Konrad, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie;
  8. Kapała Mikołaj, uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie;
  9. Kurowski Jan, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie;
  10. Łukasik Artur, uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie;
  11. Łukasik Juliusz, uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie;
  12. Matuszewski Wojciech, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie;
  13. Pałka Krzysztof, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie;
  14. Pikusa Kinga, uczennica Liceum Plastycznego w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie;
  15. Podraza Oliwia, uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie;
  16. Rybczyński Michał, uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie;
  17. Siedlik Agnieszka, uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie;
  18. Skórka Mikołaj, uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie;
  19. Skubisz Łukasz, uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie;
  20. Socha Amelia, uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie;
  21. Styrna Julia, uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie;
  22. Szalecka Kinga, uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie;
  23. Szczerba Tomasz, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie;
  24. Szymaszek Michał, uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie;
  25. Uriasz Kornel, uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie.