TARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe / Wizyta ambasadora Tajwanu

Wizyta ambasadora Tajwanu

Wizyta ambasadora Tajwanu

Na szerokie możliwości współpracy gospodarczej tarnowskich przedsiębiorstw i firm z Tajwanu wskazywał goszczący dzisiaj (24 czerwca) w Tarnowie ambasador Tajwanu w Polsce Henry Ming-Jeng Chen. Dyplomata odwiedził m.in. Inkubator Przedsiębiorczości i siedzibę Grupy Azoty. 

Podczas wizyty ambasador zadeklarował, że chętnie zapozna się z ofertą i możliwościami tarnowskich firm, podkreślając, że Tarnów może być punktem wyjścia dla inwestycji firm z Tajwanu i krajów azjatyckich w Polsce. Zaznaczył także, że firmy azjatyckie chcą inwestować w Europie Środkowo-Wschodniej, a tarnowskie branże są bardzo interesujące dla potencjalnej współpracy.

W trakcie pobytu ambasador spotkał się z prezydentem Romanem Ciepielą, Magdaleną Gadecką-Bukało, prezes Tarnowskiego Klastera Przemysłowego oraz z przedstawicielami Grupy Azoty. Henry Ming-Jeng Chen był pod wrażeniem potencjału gospodarczego Grupy Azoty. Zapowiedział, że ofertę spółki będzie promował na Tajwanie.

Prezydent Roman Ciepiela z kolei podkreślił walory Tarnowa jako miejsca potencjalnych inwestycji, zaznaczając jego lokalizację, dogodny układ komunikacyjny, miejsce na szlaku kolejowym, bliskość autostrady, a także obecność ważnych firm na lokalnym rynku, takich jak: Grupa Azoty, Zakłady Mechaniczne, Tamel, Comarch czy ElPLC.

(ks)