TARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe / Tarnów na czele Małopolski

Tarnów na czele Małopolski

Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara poinformował jak Tarnów wygląda na tle Małopolski pod względem pozyskiwania środków zewnętrznych. Nasze miasto przoduje w tym zakresie w regionie.

W informacji Marszałka Województwa Małopolskiego o aktualnym stanie wdrażania Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na dzień 28.01.2010 r. Gmina Miasta Tarnowa zajęła 1 miejsce pod względem liczby pozyskanych środków zewnętrznych na 1 mieszkańca oraz 2 miejsce pod względem całościowej kwoty uzyskanej z tego programu. W 2009 roku pozyskane środki zewnętrzne to prawie 64 miliony złotych, co w latach 2007 – 2009 daje 130 mln zł. W przeliczeniu zaś na jednego mieszkańca to 1150 zł. Drugie miejsce pod tym względem zajął Kraków, w którym to wskaźnik ten wynosi odpowiednio 1100 zł na mieszkańca.

Jak zaznacza prezydent Ryszard Ścigała to duży sukces, niemniej jednak kilka projektów wystosowywanych przez miasto nie uzyskało akceptacji i procesy trwają, by bilans ten poprawić. W ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego trwają starania mające na celu pozyskanie dofinansowania m. in. projektu kształcenia praktycznego w Zespole Szkół Budowlanych oraz zadania „Cyfrowy Urząd”.