TARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe / O innowacjach w ochronie środowiska – weź udział w dyskusji

O innowacjach w ochronie środowiska – weź udział w dyskusji

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą w zakresie innowacyjnych metod ochrony środowiska i poszukujesz pomysłów na rozwój, weź udział w spotkaniu zorganizowanym przez Konsulat Generalny USA w Krakowie.

26 kwietnia, od godziny 13:00, w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie odbędzie się „okrągły stół” z udziałem startupów z Małopolski, które zajmują się innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie ochrony środowiska. W ramach spotkania odbędzie się również wykład Thomasa Culhane, który specjalizuje się w tematyce nowoczesnych i nowatorskich metod pro-ekologicznych, który w interesujący sposób zaprezentuje pomysły na ochronę środowiska naturalnego oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Startupy z Tarnowa i Aglomeracji Tarnowskiej zainteresowane udziałem w spotkaniu, proszone są o bezpośredni kontakt z Panią Iwoną Sadecką z Konsulatu Generalnego USA w Krakowie, poprzez przesłanie maila na adres: sadeckait@state.gov

Spotkanie ma charakter otwarty, po wcześniejszym zgłoszeniu. Dyskusja w ramach „okrągłego stołu” będzie moderowana w języku angielskim.

Doktor Thomas Henry „Taha” Rassam Culhane to członek Pannel College w zakresie globalnego zrównoważonego rozwoju Uniwersytetu Południowej Florydy, a także dyrektorem instytucji zajmującej się zmianami klimatu oraz organizacji non-profit „Solar Cities Inc.”. Doktorat otrzymał w ramach studiów i działalności naukowej na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, na wydziale zagospodarowania przestrzennego, gdzie pracował w szczególności nad wykorzystaniem energii słonecznej i zagospodarowaniem odpadów. Działalność i badania prowadził m.in. w Kairze (Egipt), Gwatemali oraz Borneo.