TARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe / Badania na rynek – dotacje dla firm inwestujących w miastach średnich

Badania na rynek – dotacje dla firm inwestujących w miastach średnich

Informujemy, że trwa nabór wniosków w ramach Pakietu dla średnich miast w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój Działanie 3.2 „Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R” w Poddziałaniu 3.2.1 „Badania na rynek”.

W ramach programu Inteligentny Rozwój mikro, mali i średni przedsiębiorcy realizujący projekty inwestycyjne w miastach średnich lub na terenie gmin sąsiadujących z tymi miastami mogą liczyć na wsparcie w Poddziałaniu 3.2.1 „Badania na rynek”. Dofinansowanie przeznaczone jest na wdrożenie efektów prac badawczo-rozwojowych w celu wprowadzenia na rynek nowych bądź znacząco ulepszonych produktów i usług. Tegoroczna edycja konkursu została ogłoszona 14 lutego i trwa do 5 grudnia br. Rozszerzono w niej zasięg naboru o projekty inwestycyjne realizowane na terenie gmin sąsiadujących z miastami średnimi. Wnioski można składać w pięciu rundach.

Kolejna runda (V) naboru wniosków trwać będzie od 1. listopada do 5. grudnia b.r. W aktualnym konkursie na przedsiębiorców czeka 500 mln zł dotacji, czyli o 100 mln zł więcej niż w roku ubiegłym.

Szczegółowe informacje o naborze dostępne są tutaj.

Zachęcamy także do obejrzenia materiału informacyjnego dotyczącego naboru pn. „Badania na rynek – dotacje dla firm inwestujących w miastach średnich”.

Dodatkowych informacji, dotyczących możliwości uzyskania wsparcia w ramach Funduszy Europejskich udziela Punkt Informacyjny (tel. 12 616 06 16 lub mail: fem@umwm.pl). Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Krakowie czynny jest w poniedziałki w godz. 8:00– 18:00 oraz od wtorku do piątku w godz. 8:00  – 16:00.